Petycja w obronie polskiej szkoły

Quoted post

mama dziecka z 6 klasy

#1478 nie dla likwidacji gimnazjów!

2016-12-06 08:52

marnotrawstwo i głupota

Denerwuje mnie taka totalna bezmyślność i marnowanie pieniędzy. Gdyby środki, jakie trzeba będzie wpompować w tą nietrafioną reformę zostały przeznaczone na dofinansowanie zajęć np. z języka, informatyki, rozwoju naszych dzieci! Ale nie, partia wie lepiej.

jak w filmie Barei - partia wie lepiej

Przypomina mi się taki film Barei, w którym partyjni działacze oceniają projekt architektoniczny modelowego osiedla wielorodzinnego - przestawiają budynki w coraz bardziej idiotyczny sposób, ciesząc się swą siłą sprawczą i władzą i na koniec blok ląduje w stawie!

tylko, że tutaj przestawiamy dzieci i nauczycieli - żywe osoby!

Nie mamy do czynienia z filmem! Tylko z naszymy dziećmi i wcale ta sytuacja nas nie bawi.

Zagrożenie dla małych szkół

Do tego wszystkiego co zostało już tu napisane chciałam jeszcze dołożyć moje obawy dotyczące przetrwania małych szkół. Obawiam się, że samorządów nie będzie stać na zapewnienie etatów(nauczycieli chemi, geografii, biologi, fuzyki) w każdej szkole podstawowej. Nauczyciele będą się starać - ale to nie wystarczy. Rodzice będą (nawet kosztem dowożenia) zapisywać dzieci do szkół przy których wcześniej były gimnazja, tak by zapewnić możliwość dostania się do dobrej szkoły średniej. I wbrew oczekiwaniom, to wszystko spowoduje raczej smutny los małych szkół podstawowych.

 

Kumulacja roczników

2013, 2014, 2015

dlaczego moje dziecko ma mieć dwa razy trudniej dostać się do dobrego (jakiegokolwiek?) liceum!

dlaczego ogranicza mu się dostęp do edukacji?

czy ma skończyć w szkole branżowej, która nie daje mozliwości pójścia na studia?

Odpowiedzi

zsp

#1484 Re: nie dla likwidacji gimnazjów!

2016-12-11 07:11:18

#1478: mama dziecka z 6 klasy - nie dla likwidacji gimnazjów! 

 Kumulacja roczników jest od lat w podstawówce. Nie zauważyła Pani tego wcześniej?