PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Quoted post

nadzieja

#797 Re: Re:

2011-12-03 04:14

#786: ptasiek - Re:  

Nigdy tak twierdzili komuniści i staliniści. Ziemia ojców to nasza ziemia. Wejdź pod nią, fedruj, jęsli nie uznałeś własności pracy za oczywistą, ale na jej powierzchni gdzie moja woda i drzewa i ptaki  i zwierzyna i kwiaty. WARA!!!! ŻADNYCH WIERTNI. Wydobywaj sobie ten gaz i ropę od SPODU. oD ŚRODKA ZEIMI !!!!

Odpowiedzi

człowiek mały

#798 Re: Re: Re: godne prawdziweg Polaka patrioty

2011-12-03 09:29:31

#797: nadzieja - Re: Re:

Ja zadałem pytanie, ale odpowiedź uzyskałem połowiczną. Umiesz czytać, ale nie rozumiesz co czytasz. Terminy obszar górniczy oraz teren górniczy są istotne z prawnego punktu widzenia. W tej chwili, firmy poszukiwawcze mają koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie kopalin użytecznych jakim są węglowodory.  W momencie rozpoznania złoża, należy je udokumentować, a na tej podstawie może być wydana koncesja na eksploatacje. Po określeniu charakteru złoża, jego wielkości, położenia i obrysu ustanawia się obszar górniczy.

Obszar górniczy ma się ni jak do obszaru koncesji. Na tym obszarze na podstawie badań geofizycznych i wykonanych wierceniach eksploatacyjnych ustala się miejsca wierceń, aby można złoże optymalnie eksploatować. W przypadku otworów wiertniczych są to stosunkowo niewielkie obszary.  Teren wokół otworów jest przywracany do stanu pierwotnego.  w trakcie trwania prac jest to teren górniczy, na którym panują szczególne obostrzenia jeśli chodzi o przepisy prawa  i kontrolę Urzędu Górniczego i innych uprawnionych organów.

Wszystkie kopaliny podstawowe niewydobyte (niektóre pospolite, ze względu na nagromadzenie) i ich złoża należą do skarbu państwa, tak było, tak jest i tak będzie. Koncesjonariusz nabywa prawa do eksploatacji i dalszej odsprzedaży kopaliny po spełnieniu szeregu wymogów. Nie jest rolą państwa zajmowaniem się techniczną stroną eksploatacji, Zadaniem państwa jest stworzenie takich regulacji, aby obie strony umowy osiągnęły maksimum korzyści, a jednocześnie interes obywateli był zabezpieczony. Tego właśnie Nadziejo zdaje się nie rozumiesz, a co gorsza nie chcesz zrozumieć.