Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

Quoted post


Gość

#14

2012-01-06 00:55

Petycja ok,ustawa ta jest bzdurna ,Nie piszę w jakich warunkach powinny być hodowane psy,tylko żeby miały rodowody!!Od wielu lat mam do czynienia z hodowcami tzw.teraz legalnymi,widziałam nie jedną hodowlę gdzie chciało się płakać,w jakich skandalicznych warunkach znajdowały się psy,kryte cieczka po cieczce.Słyszałam prawdziwe historie gdzie szczeniaki były kupowane bez rodowodu i podstawiane pod rodowodowe mioty,sama mam rodowodową sukę owczarka niemieckiego ktora jest kundlem!!!a ma metryczkęFCI ,TATUAŻ super z niemieckiego krycia.W Szczecinie jest pani ktora od wielu lat jest hodowca,działaczka związku kynologicznego, a swoje psy trzymała na działce w klatkach!!!były skargi ,wzmianki w prasie i nic!pani tylko straciła funkcję kierowniczki sekcji w związku kynologicznym,ale warunki bytowe piesków nie zmieniły się!!Więc o co tu chodz?jak nie wiadomo o co ,to wiadomo że o kasę!!ktoś nieżle musiał zarobić na tej ustawie.Napisana jest pod związek,konkurencja została zlikwidowana,interes będzie szedł!!!NIE WAZNE JAK SĄ HODOWANE,W JAKICH WARUNKACH BYLE BY MIAŁY RODOWÓD!!OBRZYDLIWOŚĆ!!!!

Odpowiedzi

wega

#23 Re:

2012-01-06 16:30:20

#14: -  

 Takie przypadki zgłasza się np. do TOZu, albo i na Policję. Interweniują. Argument, że wśród hodowców znajdują się czarne owce (co jest niestety prawdą), w związku z tym zalegalizujmy pseudohodowle, jest bzdurny i szkodliwy- jednak większość osób eksploatujących suki i kotki zbyt częstymi porodami nie prowadzi zarejestrowanych hodowli.

k.

#26 Re:

2012-01-06 17:53:34

#14: -

GRATULACJE - WYPOWIEDŹ TRAFIONA W SAMO SEDNO.  SZKODA, ŻE NASZE WŁADZE USTAWODAWCZE NIE CZYTAJĄ TAKICH WPISÓW.

TO SIĘ DOPIERO NAZYWA LOBBY ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO.