Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

k.

#26 Re:

2012-01-06 17:53

#14: -

GRATULACJE - WYPOWIEDŹ TRAFIONA W SAMO SEDNO.  SZKODA, ŻE NASZE WŁADZE USTAWODAWCZE NIE CZYTAJĄ TAKICH WPISÓW.

TO SIĘ DOPIERO NAZYWA LOBBY ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO.

udziałowiec

#27 Re: inne zwierzęta

2012-01-06 18:00

#20: członek Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim - inne zwierzęta

NIEDŁUGO ZAŁOŻĄ STOWARZYSZENIA POMOCY KOMAROM I MUCHOM KOŃSKIM, ŻE SĄ BEZPRAWNIE ZABIJANE !!!!!

 

ALBO MOŻE USTAWA MÓWIĄCA O ILOŚCI ŚWIATŁA I WODY DLA KWIATÓW DOMOWYCH BO CIERPIĄ ?????

 

PARANOJA.

POLSKA TO JEST KRAJ - KRAJ NAJWIĘKSZYCH JAJ.


Gość

#28

2012-01-06 18:36

Ustawa została błędnie spisana. Godzi ona w dobro zwierząt i dyskryminacje psy i koty nie rodowodowe. W tej chwili słyszę, że pozbywa się już niechciane zwierzaki, oddaje za darmo szczeniaki i kociaki. Za darmo ofiarowany zwierzak nie zawsze będzie uszanowany i być może znudzi się jak niechciany wazonik Popieram petycję, zwłaszcza odnośnie obowiązku chipowania, podkreślam, chipowania wszystkich zwierząt domowych,również tych na wsi kundelków łącznie ze szczeniętami. Każda hodowla zwierząt domowych powinna być zarejestrowana w urzędzie Statystycznym i w Urzędzie Skarbowym.Z poważaniem. Stachowiak

Gość

#29

2012-01-06 19:06

A ja czytajac ustawe nigdzie nie znalazlam zapisu ze sprzedany moze byc pies tylko z rodowodem.Pies rasowy =rodowodowy to tylko zapis w regulaminie ZwK nigdzie nie ma na to ustawy,nie obowiazuje nas regulamin Zw.K poniewaz to jest stowarzyszenie i regulamin obowiazuje czlonkow stowarzyszenia.A nasze slodkie psiaki ktore wygladem odpowiadaja opisowi rasy /opis FCI na ktorym sie opiera opis zwiazku/sa tez psami rasowymi.Przeczytajcie jeszcze definicje handlu Ci ktorzy chca odsprzedac psa maja do tego prawo bo nie handluja tylko zbywaja.Tak ze troszeczke bubelek ta ustawa a chyba dlatego ze nie pisal jej prawnik tylko inz.roln. /Tak prawda autor ustawy jest hodowca i czlonkiem Zw.K i stad te zapisy/

Gość

#30

2012-01-06 19:07

PODPISUJCIE!!

Gość

#31

2012-01-06 19:11

MUSI TO BYC ZMIENIONE.USTAWA W OBECNYM ZAPISIE jest PO PROSTU NIE DO PRZYJECIA! TO WIELKI BLAD.DOAMAGAMY SIE TAKICH SAMYCH PRAW DLA RODOWODOWYCH I RASOWYCH BEZ RODOWODU!

Gość

#32 Re:

2012-01-06 19:11

#29: -  

 


Gość

#33 Re:

2012-01-06 19:33

#29: -

 

przeczytaj

 

„Art. 10a. 1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach
i giełdach;
2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
3) wprowadzania do obrotu psówi kotów poza miejscami ich chowu
lub hodowli.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.


6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych
w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.


Gość

#34

2012-01-06 19:37

z Wszej pseudo petycji:
cyt:"Umożliwienie hodowli w godnych warunkach psów rasowych które nie posiadają potwierdzonego pochodzenia i zezwolenie na sprzedaż szczeniąt z takiej hodowli"

jaki rasowy jak bez papierów
ja

#35 Re:

2012-01-06 19:40

#34: -

jaki ty rasowy jak tez bez papierow? mam parke psow z rodowodem maja szczeniaki, nie wyrabiam im metryki to już są mieszance ?? zalosny jestes...

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2012-01-06 19:46


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-01-06 19:51



Gość

#38

2012-01-06 21:56

Jeżeli ustawa jest niedopracowana, a wiele na to wskazuje, należy ją uzupełnić, by nie stwarzała możliwości swobodnej interpretacji. Ponadto nie powinna służyć jedynie hodowcom rasowych zwierąt, potencjalni nabywcy mają przecież prawo decydowania, czy chcą zakupić zwierzę rasowe, czy nierasowe.
A kwestie ochrony zwierząt uregulować można w bardziej przemyślanej formie. Samo wyeliminowanie możliwości ich sprzedaży przez hodowców nierasowych psów i kotów niczego tu nie załatwia, a służy jedynie zabezpieczeniu interesów określonych grup - powiązanych m.in. z Polskim Związkiem Kynologicznym - zainteresowanym wyeliminowaniem niechcianej konkurencji.
zybi

#39 Bardzo dobry przepis

2012-01-06 22:11

Za rozmnażanie i sprzedaż tzw. kundli (nie chcę nikogo urazić,tak po prostu określa się każdego psa bez rodowodu) powinny być przewidziane kary o wiele surowsze niż te ustanowione. Przykładem są schroniska dla bezdomnych,porzuconych zwierząt. Widzieliście tam kiedyś rodowodowe psy? Jeśli tak to b. mały odsetek.Przypuszczam że petycję taką jak ta wystosował pseudo hodofca (tak przez (f) bo nie można nazwać tego hodowlą) Są to najczęściej szczeniaki sprzedane (odebrane suce) za wcześnie,nie socjalizowane,najczęściej tez (niestety) takie psy doprowadzają do wypadków. Pseudo hodoFca nie przeprowadza (najczęściej) też wywiadu z potencjalnym kupcem (chęć zarobku). Takie psy (typu rot,bul,ast) często trafiają w ręce idiotów czyniąc z nich zwierzęta chore psychicznie,co przekłada się na złą prasę na temat tych psów i nagonkę (innych też),a w zasadzie to kochające,cierpliwe i cudowne psy. W okresie wzmożonego wzrostu pies wymaga dobrej,nie taniej,karmy (potem też nie powinien jeść zlewek) + szczepienia itd. Jak ktoś kogo nie stać na psa rodowodowego chce go potem utrzymać przez np.15lat? Pseudo chodoFle to najczęściej maszyna do nieopodatkowanych pieniędzy. Jeżeli ktoś chce pieska za symboliczną kwotę,darmo,bądź worek karmy radzę przejechać się do schroniska dla zwierząt w okolicy (często maja też szczeniaki). STOP PSEUDO HODOWLI. Krokiem do przodu byłby nakaz sterylizacji zwierząt domowych nie rasowych,mogły by w spokoju i zdrowiu dożyć starości. Przestałyby być eksploatowane ponad siły (bo przecież każdy miot to zysk). Oczywiście nie twierdzę też że prawdziwi hodowcy są święci,zdarzają się też przypadki skrajnej głupoty które przydało by się karać.
Podsumowując uważam ten przepis za jeden z lepszych jakie weszły.
Miska

#40

2012-01-06 22:12

opinia moja jest tylko jedna-tak wlasnie-ta ustawa jest durna i prosimy o zmiany!

Gość

#41

2012-01-06 22:16

Teraz zostalo czekac-czy da sie jeszcze to naprawic-WSTYD! jak mozna komus cos sugerowaz,ja wole kupic psa bez rodowodu,ale z zarejestrowanej hodowli a przynajmniej placacej skladki do US.Ludzie,opamietajcie sie!
Im wiecej tych RODOWODOWCOW tym gorzej,wiecej chorob genetycznych,mimo ciagle powtarzanych formulek o poprawie rasy! poprawa rasy + u rodowodowcow-porody niedlugo tylko przez CESARKE! opamietajcie sie! edajcie ludziom zyc,inaczej ludzie Wam zyc nie dadza!

Gość

#42 Re: Bardzo dobry przepis

2012-01-06 22:20

#39: zybi - Bardzo dobry przepis

:D:D:D:D:D bardzo dobry? popatrz na te rodowodowe czempiony tutaj:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

zybi

#43 Re: Re: Bardzo dobry przepis

2012-01-06 22:28

#42: - Re: Bardzo dobry przepis

Wyraznie napisałem że hodowcy nie są świetoszkami i też warto sie niektórym przyjżeć  ,ale to odsetek. Co do ogladania tragedii przejedz się proszę do schroniska w okolicy i porozmawiaj z pracownikami na temat latami maltretowanych psów,nie są to jednostkowe przypadki tylko nagminne i to w każdym województwie w PL,a każdy pracownik badz wolontariusz powie ci też że 99% to kundelki typu...


Gość

#44 Re:

2012-01-06 22:37

#38: -

swieta

prawda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

członek Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim

#45 Re: Re: inne zwierzęta

2012-01-06 22:51

#27: udziałowiec - Re: inne zwierzęta

Paranoją jest Twój wpis.
Komary, czy muchy końskie nie spełnieją żadnej pożytecznej rzeczy w środowisku, więc ich "Stowarzyszenia" raczej na pewno nie powstaną.

Wydaje mi się, że tą petycję stworzyła osoba, która jest pseudohodowcą i ta Ustawa w nią godzi.


Gość

#46 Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

2012-01-06 23:00

#43: zybi - Re: Re: Bardzo dobry przepis

A co jestes hodowca?? ze tak ich bronisz?? a i ja stworzyłam petycje i nie jestem pseudohodowcą mam dwa psy pekinczyka i chow chow... i uważam że to jest głupota ta ustawa myslicie ze jak ktos dostanie ZA DARMO psa to bedzie o niego dbal bardziej niz kupi go za 300zł??? jesli tak to zalosni jestescie... aa jak tak jestescie za hodowlami to na allegro popatrzcie ile teraz jest ogloszen o likwidacji Hodowli psow rodowodowych gdzie są sprzedawane suki od 3 roku życia... tak nie potrzebne juz sa bo juz HODOWCA nie moze i sprzedac szczeniakow i podłozyc nierasowe...


Gość

#47 Re: Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

2012-01-06 23:02

#46: - Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

hodowle zarejestrowana w zwiazku kynologicznym to sa dopiero fabryki psow... jak jedna osoba moza ukochac 5 suk hodowlanych i 2 psy jako reproduktory???


Gość

#48 Re: Re: Re: inne zwierzęta

2012-01-06 23:07

#45: członek Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim - Re: Re: inne zwierzęta 

 TU nie jest mowa o swinkach morskich tylko psach i kotach  wiec chyba  jestes najmniej kompetetna osoba w  tej dziedzinie wiec my nie wnikamy w swinki i nie komentujemy wiec TY powstrzymaj sie od komentarzy i krytykowania ludzi majacych  pojecie w  temacie PSOW :)

zybi

#49 Re: Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

2012-01-06 23:27

#46: - Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

Nie nie jestem hodowcą,ale mam rasowego psa. A napisz proszę dlaczego tak bulwersuje cie ta ustawa,pewnie dlatego że sprzedajesz kundelki w celach zarobkowych,czesto są to właśnie nietrafione prezenty gwiazdkowe londujące w schroniskach.


Gość

#50 Re: Re: Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

2012-01-06 23:31

#49: zybi - Re: Re: Re: Re: Bardzo dobry przepis

londujace ---> lądujące.... niestety prezentem gwiazdkowym nie sa bo młode mam na wiosne :] a co ci przeszkadza ze sprzedam 2 szczeniaki rocznie? nie twoj interes... a bulwersuje bo tylko jest zrobiona pod ZK i nie wprowadza żadnej kontroli nad hodowcami któzy w dramatycznych warunkach trzymają zwierzęta, i wiem jacy sa ludzie i jak beda miec dostep do DARMOWYCH psow i kotow to beda sie nad nimi znecac, prowadzic walki psow a jak sie znudza to wyrzucac... powinna byc ogolna odpowiedzialnosc i dlatego tez jestem za chipowaniem... w sumie wszystko jest napisane w tresci petycji - wystarczy ja przeczytac ...