Petycja ws. Dyrektywy Tytoniowej

Quoted post

Jakub (rowniez niepalacy)

#10

2013-01-03 14:22

W zyciu nie podpisze rownie glupiej petycji.
Inicjatorom polecam zalozenie nowej petycji - wniosek o pelne sprywatyzowanie dluzby zdrowia, zeby palacze leczyli sie jedynie za swoje pieniadze, a palaczom pozwolcie palic takie papierosy, jakie chca, a koncernom zarabiac na tym pieniadze, na co jest popyt. A jak kogos martwia palace 16-latki, to niech podpisze petycje o zaostrzenie systemu kontroli sprzedazy, a nie samej sprzedazy..
Pozwolcie ludziom robic to, co chca ze swoim zyciem.

Odpowiedzi

Ania K

#11 Re:

2013-01-07 13:57:45

#10: Jakub (rowniez niepalacy) -

Mnie na przykład bardziej niż to, że palacze palą (bo niech sobie robią ze SWOIM życiem co chcą) martwi to, że przy okazji podtruwają mnie, moje dziecko, mojego męża i mój budżet domowy.

Również Jakub (również niepalący)

#32 Re:

2018-12-20 12:19:06

#10: Jakub (rowniez niepalacy) -  

To tak nie działa.

Nie wiem czy spostrzegłeś, ale wiele osób palących zaczynało, bo inni tak robili, a nie dlatego, że sami chcieli. Nikomu tak naprawdę nie smakował pierwszy papieros.

A argument o tym, że to ich życie działa w dwie strony. Palący ma bardzo duży negatywny wpływ na otoczenie, dym niestety poddaje się zasadom fizyki i rozprzestrzenia się w różnych kierunkach. Dym ten wdychają dzieci, kobiety ciężarne i inne osoby niepalące.

Uważam, że w tej petycji powinien zostać uwzględniony zakaz palenia w miejscach publicznych i jego restrykcyjne przestrzeganie ;)