Apel ws. rezygnacji z koszenia traw w czasie suszy

APEL WS. REZYGNACJI Z KOSZENIA TRAW W CZASIE SUSZY  

Susza stawia przed miastami i ich mieszkańcami nowe wyzwania. Trawy i cała roślinność, pozbawione odpowiedniej ilości wody, wysychają. Zjawisku temu sprzyja także zbyt niskie koszenie. Nisko skoszona trawa wystawiona na żar słońca praktycznie nie ma szansy na przetrwanie. Efektem jest degradacja terenów zieleni, w których przecież schronienie mogłyby znaleźć płazy, owady czy małe dzikie zwierzęta.  

Częste koszenie to także unoszenie się pyłów z wysuszonych roślin i ziemi oraz hałas i zanieczyszczenie powietrza, pochodzące z kosiarek spalinowych.   

Dlatego apelujemy o rezygnację – przynajmniej czasową – z koszenia zieleni przyblokowej i przydomowej oraz tam, gdzie to możliwe, o przekształcanie jej w łąki kwietne. Poprawi to nie tylko estetykę, ale także obniży koszty utrzymania ze względu na ograniczenie częstotliwości koszenia. Tego rodzaju łąki wymagają koszenia tylko dwa razy w roku, co przekłada się na realne oszczędności, a także mniejszy poziom hałasu i emisji spalin – szczególnie uciążliwych na osiedlach mieszkaniowych.  

Decyzję o czasowym wstrzymaniu koszenia w okresie suszy na terenach miejskich podjął już Zarząd Zieleni Miejskiej. Apelujemy do Państwa jako przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, a także jako do mieszkańców posiadających własne ogródki, o podjęcie podobnych kroków.


Stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook