Legalizacja infrastryktury MTB Sopot/Gdańsk

Tytułem wprowadzenia...

Jako rowerzyści górscy korzystający z Trójmiejskiego leśnego obszaru TPK chcielibyśmy móc poprzez legalizację naszej obecnej infrastruktury rowerowej zapewnić bezpieczeństwo wszystkich bywalców w tym regionie TPK poprzez oznaczenia naszych tras rowerowych, a także ukierunkować korzystanie z niej przez rowerzystów MTB.

Petycja jest kierowana do Dyrekcji Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych  w intencji wykreślenia niekorzystnych dla rowerzystów górskich zapisów, jakie znalazły się w tworzonym przez Dyrekcję planie ochrony lasów TPK, lub zmiany na zapisy dopuszczające ich lokalizację, a tym samym potencjalną możliwość legalizacji tzw. "singletracków" skupionych na terenie TPK.

Podanie danych osobowych w formularzu petycji jest dobrowolne, jednak niepodanie danych w formularzu spowoduje, że Twój głos poparcia nie zostanie zarejestrowany

-----------------------------------------------------------------------------------

BIKEPARK BIGFOOT WORKS

Istniejące od kilku lat i wykorzystywane do codziennej aktywności  single nazwane BigFoot Works to infrastruktura położona na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zlokalizowana poza rezerwatami przyrody, głównie na terenie Sopotu oraz częściowo w obszarze lasów Oliwskich w Gdańsku.

BFW_rejon_new.jpg

Spore zróżnicowanie terenu pozwoliło na pojawienie się sporej ilości krótkich 200-800m singli, przede wszystkim o charakterze trailowym z domieszką enduro. Łącznie mamy ich ponad 30 o całkowitej długości ok. 14 km.

 

Jest to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku rowerowego oraz aktywnego spędzania czasu na rowerze. Rozwój infrastruktury rowerowej, z której korzystają dzieci, młodzież, dorośli. Pasja do jazdy oraz chęć ciągłego udoskonalania techniki łączy pokolenia bez względu na wiek. To wpływa na aktywne spędzanie wolnego czasu zarówno na rowerze, jak i na świeżym powietrzu.

_20A95041.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------

TREŚĆ PETYCJI

 

 

PETYCJA O REWIZJĘ ZAPISÓW W PLANIE OCHRONY TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

 

 

Szanowni Państwo!

 

Jako mieszkańcy aglomeracji trójmiejskiej dostrzegamy potrzebę przebywania na łonie przyrody, a Trójmiejski Park Krajobrazowy stanowi naturalny kierunek naszej aktywności rekreacyjnej.

Z niepokojem przyjmujemy wieści o przygotowywanym Planie Ochrony, który miałby na zawsze wykluczyć możliwość wyznaczania tras rowerowych typu „singletrack” w naszej okolicy.

Jesteśmy przekonani, że istnieje możliwość lokalizowania tras rowerowych w sposób zrównoważony, który pozwoli na uprawianie sportu w sposób możliwie najmniej dotkliwy dla środowiska.

Konsultacje przeprowadzone z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych wykazały, że możliwe jest lokowanie tras typu „singletrack” w sposób nie powodujący istotnych oznak negatywnego wpływu na przyrodę. Stosowny dokument jest załącznikiem do niniejszej petycji.

W związku z wyżej przytoczonymi argumentami wnioskujemy o zmianę zapisów w projekcie Planu Ochrony Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w sposób dopuszczający możliwość lokalizowania tras typu „singletrack” .

 

ZAŁĄCZNIK  

zał.jpg

Petycja_zalacznik-11.jpg

Petycja_zalacznik-22.jpg

 

 

 

Petycja_zalacznik-1.jpg


Stowarzyszenie Trójmiejskie Ścieżki MTB    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Trójmiejskie Ścieżki MTB do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...