List otwarty do Wyborcza.pl o wykorzystywaniu śmierci dziecka w celu zdobycia funduszy na leczenie

Gazeta Wyborcza
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
listy@wyborcza.pl

LIST OTWARTY

 

My niżej podpisani, stanowczo protestujemy przeciw wykorzystywaniu śmierci małego dziecka, w celu zdobywania środków finansowych w ramach zbiórki na leczenie drugiego dziecka oraz cenzurowaniu przez redaktorów Wyborcza.pl Zielona Góra komentarzy pod artykułem umieszczonym na stronie Facebook Wyborcza.pl Zielona Góra.

Artykuł Mały Spartak umarł. Czy możemy ocalić Anię? ukazał się na łamach Wyborczej w dniu 17 marca br, tydzień po śmierci małego Spartaka chorego na SMA. Autor artykułu, nie licząc się z uczuciami rodziny zmarłego chłopca, w porażający i niemoralny sposób wykorzystał jego śmierć do zbierania funduszy na inne chore dziecko. 

Wszelkie próby zwrócenia uwagi na to, że artykuł żeruje na tragedii rodziny, na śmierci niespełna trzyletniego chłopca, kończyły się kasowaniem komentarzy i blokowaniem ich autorów na FB przez administratora strony Wyborcza.pl Zielona Góra.

Śmierć dziecka, to jedno z najgorszych przeżyć w życiu człowieka. Rodzice takiego dziecka powinni być otoczeni opieką i wsparciem przez całe społeczeństwo. Zamiast tego dziennikarze Wyborcza.pl fundują tej rodzinie traumę w postaci artykułu opisującego ze szczegółami jak ta śmierć mogła wyglądać i pozostają głusi na głosy czytelników zwracających uwagę na niewłaściwość takiego postępowania.

Żądamy usuniecia w/w publikacji oraz przeproszenia rodziny Spartaka i czytelników zbulwersowanych postawą dziennikarzy i administratorów strony Wyborcza.pl Zielona Góra.

 

 

 


Gosia Rybarczyk-Bończak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Gosia Rybarczyk-Bończak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...