Lista poparcia dla inicjatywy dotyczącej budowy infrastruktury sportowej w Łukowie, zlokalizowanej niedaleko rzeki Krzny (krytego boiska, strefy streetworkout, ścianki wspinaczkowej, itp.)

Szanowni Państwo,

W imieniu środowiska sportowego z Łukowa oraz innych miejscowości Ziemi Łukowskiej zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie inicjatywy samorządu miejskiego w Łukowie dotyczącej planowanej budowy infrastruktury sportowej, tj. krytego boiska ze sztuczną nawierzchnią, a także obiektów na potrzeby sportów ekstremalnych: toru jazdy dla rowerów typu pumptruck, a także ścianki wspinaczkowej, skateparku i sprzętu do street workoutu.

Uważamy, że jednym z najważniejszych (o ile nie najważniejszym) czynników dla krzewienia sportu i rozwijania zdrowia mieszkańców, jest udostępnienie odpowiedniej infrastruktury sportowej, na której będą oni w bezpiecznych i nowoczesnych warunkach trenować oraz rywalizować i odnosić sukcesy. Wierzymy, że planowane do realizacji obiekty sportowe w Łukowie będą inwestycją o znaczeniu ponadlokalnym i przełożą się na integrację osób z całej Ziemi Łukowskiej. W przytłaczającej większości działające na terenie Łukowa oraz innych miejscowości kluby, stowarzyszenia, czy sekcje sportowenie nie stanowią własności jednej, czy kilku osób, nie są także nastawione na wynik ekonomicznyjak. Kluby te -niezależnie od dyscypliny sportu -prowadzone są przez pasjonatówi społeczników, często poświęcających swój prywatny czas i środki na wzmacnianie w młodych ludziach pozytywnych postaw i promowania przez sport naszego miasta. Powstanie i późniejsze działanie wspomnianych obiektów przypominać będzie, jakże ważną dziedziną społeczną jest sport i promocja zdrowego, aktywnego stylu życia. Obrazując ten problem na piłce nożnej, należy podkreślić, że na dzień dzisiejszy zawodnicy z Łukowa i okolic odnoszą znaczne sukcesy w grupach dziecięcych (na przykład wśród dzieci z rocznika 2007sześciu reprezentantów Łukowa występuje w kadrze wojewódzkiej), przerywając niestety karierę przy przekroczeniu pewnej granicy wiekowej. Te ciężkie, niekiedy wręcz traumatyczne dla młodego człowieka decyzje spowodowane są m.in. brakiem infrastruktury sportowej dostępnej w okresie zimowym. Taki stan rzeczy powoduje, że zdolni zawodnicy przenoszą się na przykład do Lublina, Siedlec lub Białej Podlaskiej, a więc do miast, gdzie funkcjonują obiekty ze sztuczną nawierzchnią. Dlatego też ważne i szczególnie cenne jest realizowanie inwestycji sportowych w taki sposób, aby były one wykorzystane także od listopada do marca, a więc w miesiącach, gdy treningi na świeżym powietrzu często nie są możliwe do realizacji, chociażby z powodów atmosferycznych.

Licząc na zrozumienie naszej wspólnej sportowej sprawy prosimy o wsparcie i podpisanie petycji.

 


ŁKS Orlęta Łuków    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam ŁKS Orlęta Łuków do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...