Marta Lempart i Strajk Kobiet w polskim Sejmie!

Marta Lempart i Strajk Kobiet w polskim Sejmie!

Do koalicji Lewica
Do Koalicji Obywatelskiej

Chcę Marty Lempart i reprezentacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w polskim Sejmie! Chcę w Sejmie przedstawicielki i inicjatorki masowego, obywatelskiego ruchu kobiecego, który już dwukrotnie, jako jedyny, zatrzymał walec PiS. Chcę w Sejmie tej niezłomnej, odważnej kobiety, która od kilku lat, nie patrząc na osobiste konsekwencje, z odwagą i determinacją walczy o demokrację i prawa człowieka w naszym kraju. Chcę dla niej miejsca, na jakie zasłużyła – gwarantującego jej dostanie się do Sejmu. Wy, politycy, doskonale wiecie, o jakie miejsce chodzi.

Mówię #Sprawdzam
https://www.facebook.com/martamlempart/photos/a.767341706765564/1366073343559061/?type=3&theater

Marta Lempart to nie tylko zainicjowany przez nią Ogólnopolski Strajk Kobiet, nie tylko Czarny Poniedziałek 3/10/2016 i Czarny Piątek 23/03/2018, czyli dwa zwycięstwa siły polskich kobiet nad PiS, ale i niewyczerpane pokłady energii i nadziei w protestach w obronie sądownictwa, w tym 15-godzinny protest pod Senatem; to stawanie na drodze brunatnej fali neofaszyzmu płynącej przez Polskę; to akcja #BabyShoesRemember i inne akcje przeciw pedofilii w Kościele; to idea i realizacja masowego Międzynarodowego Strajku Kobiet; to tysiące godzin spędzanych przez nią na wspieraniu osób takich jak ja w naszych działaniach w obronie polskiej demokracji i praw człowieka.
Marta to także doświadczona urzędniczka, prawniczka i legislatorka - osoba, która wierzy w nasze Państwo i służy mu nieprzerwanie. I powinna teraz zmienić pole walki. Powinna toczyć ją w polskim Sejmie. Marta to odwaga i pracowitość, jakiej potrzebujemy, żeby winni demolki naszego Państwa ponieśli konsekwencje.
Marta to głos dziesiątków kobiet w Polsce – kobiet, które po raz pierwszy wyszły na ulice w 2016 i stały się wojowniczkami. Marta to głos ludzi, których boli Polska. Marta to gotowość do poświęcenia wszystkiego, poddania się wszelkim szykanom, w obronie ważnych dla niej wartości.
Czy Wasze deklaracje - szefów polskiej opozycji demokratycznej - o chęci i potrzebie współpracy z ruchami obywatelskimi - współpracy partnerskiej, zapewniającej im reprezentację, zamienią się w czyny, czy też zwycięży polityka partyjna, a tak wyjątkowa osoba jak Marta i cały jej dorobek okażą się być dla Was bez znaczenia?

Liczę na to, że zachowacie się jak należy. Dlatego popieram tę petycję i żądam, żeby mój obywatelski głos, głos osoby, która ma Polskę i jej dobro w sercu, został przez Was potraktowany poważnie. Mówię #Sprawdzam.
Mówię #MartaDoSejmu

 


Marta Miciak, Ogólnopolski Strajk Kobiet    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marta Miciak, Ogólnopolski Strajk Kobiet do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...