Nadanie nazwy "Rondo im. Tadeusza Heftmana" rondu zlokalizowanemu na ulicy Ostrogórskiej

Szanowne Radne, Szanowni Radni,

zwracamy się z apelem o nadanie nazwy "Rondo im. Tadeusza Heftmana" rondu zlokalizowanemu na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i Ostrogórskiej.

Pamiętajmy o swojej historii i wybitnych postaciach, które urodziły się w Sosnowcu i miały wpływ na losy świata.

Kim był Tadeusz Heftman?
Wybitny chłopak z Sosnowca, bez którego podczas II wojny światowej nie istniałaby łączność Armii Krajowej w okupowanej przez Niemców Polsce, łączność Sztabu Naczelnego Wodza w Londynie, czy słynne radiostacje typu AP, zwane od wydawanych przez nie odgłosów "pipsztokami"

Nota biograficzna
Tadeusz Stefan Heftman , ur. 9 maja 1906 w Sosnowcu, zm. 1995 w Londynie (Wielka Brytania) – inżynier radiotechnik, pionier krótkofalarstwa w Polsce, absolwent Institut National Polytechnique de Grenoble (Francja), wybitny konstruktor radiostacji wojskowych, m.in. dla Oddziału II (wywiad) Sztabu Głównego WP, Sztabu Naczelnego Wodza, współdziałał w złamaniu niemieckiej maszyny szyfrującej „Enigma”. Główny konstruktor Polskich Wojskowych Warsztatów Radiowych w Stanmore, konstruktor radiostacji typu AP i odbiorników OSB dla Cichociemnych oraz agentów SOE w okupowanej Europie.

Więcej o Tadeuszu Heftmanie można przeczytać tutaj:
ElitaDywersji.org:  http://elitadywersji.org/tadeusz-heftman
Wikipedia : https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Heftman

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mateusz Wiatr do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...