Natychmiastowe otwarcie wojewódzkich ośrodków egzaminowania kierowców (WORD,PORD,MORD)w całej Polsce

Żądamy przywrócenia egzaminowania kandydatów na kierowców i kierowców!

Ze względu na zagrożenie epidemiczne tzw. WORD'y wstrzymały egzaminowanie. Powoduje to, że osoby, które ukończyły szkolenie w szkołach jazdy nie mogą podejść do egzaminu i uzyskać uprawnień, często potrzebnych do pracy. 

Ponadto rynek pracy w transporcie, który wymaga natychmiastowego wsparcia kierowcami nie może być zasilony nowymi pracownikami.

Ośrodki Szkolenia Kierowców - choć formalnie nie zostały zamknięte przez rząd, nie mogą prowadzić zajęć praktycznych, bo kursanci czekają na otwarcie ośrodków egzaminowania.

Same ośrodki wykazały się ogromną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo epidemicznie kursantów i w większości wstrzymały szkolenia już 13 marca 2020. Dziś z powodu braku kursantów (czekających na otwarcie WORD'ów) przedsiębiorcy nie osiągają jakiegokolwiek przychodu, ponosząc ogromne koszty stałe, co powoduje, że w najbliższych dniach szkoły jazdy zaczną masowo upadać i likwidować możliwość nabywania kwalifikacji przez obywateli oraz ukończenie już zakupionych usług szkoleniowych.

Problem ekonomiczny nie dotyczy jednak egzaminatorów , którzy siedzą w domu ale otrzymują normalne wynagrodzenie ze środków publicznych.

Jako że nie wstrzymano działalności taksówkarskiej nie zostało przez rząd wstrzymane i działa również komunikacja zbiorowa, możliwe jest prowadzenie szkoleń l egzaminowania, pod rygorem stosowania odpowiedniej polityki bezpieczeństwa. 

 

PODPISZ PETYCJĘ, ABY WZNOWIĆ PROCES SZKOLENIA I EGZAMINOWANIA KANDYDATÓW NA KIEROWCÓW.


Fundacja Rzecznik Praw Kursanta    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Fundacja Rzecznik Praw Kursanta do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook