Nie! Dla bezprawnej zabudowy na skrzyżowaniu Grójeckiej z Banacha

1_01.png

Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje swoją inwestycję na Ochocie przy ulicy Grójeckiej w sąsiedztwie hali Banacha. W ramach specustawy usiłuje bezpośrednio przez Radę Warszawy otrzymać pozwolenie na budowę obiektu, który jest niezgodny z prawem oraz z wolą zdecydowanej większości mieszkańców.


W projekcie przygotowanym przez TBS przewiduje się budowę 195 mieszkań i tylko 97 miejsc postojowych, co jawnie łamie wyszstkie postanowienia planu zagospodarowania i innych norm przewidzianych dla tego typu budynków.


Mieszkańcy również negatywnie wypowiedzieli się w tej sprawie podczas konsultacji i specjalnej sesji Rady Dzielnicy Ochota poświęconej tej inwestycji.


W stosunku do tego projektu i pozwolenia na budowę Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Wojewoda Mazowiecki wydali decyzję o nieważności. Projekt w dwóch instancjach został uznany za rażąco naruszający prawo.


Dlatego zwracamy się do władz miasta o odrzucenie tego wniosku inwestora i wymuszenie na TBS, które jest spółką miejską, dostosowanie projektu budowy do obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania terenu.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Grzegorz Wysocki do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...