NIE dla cyrku ze zwierzętami w Otwocku

sl2.jpg
 
                                                                             
 Sz. P. Jarosław Margielski, Prezydent Miasta Otwocka
 
Zwracamy się z apelem o wydanie zarządzenia, dzięki któremu w Otwocku nie będą się odbywać pokazy wykorzystujące dzikie oraz domowe zwierzęta.
Tego typu imprezy są przejawem okrucieństwa wobec nich, a szczególnie wobec dzikich gatunków, urodzonych zarówno na wolności, jak i w niewoli.. Nawet gdyby ich tresura nie była związana z okrutnymi praktykami, to cyrkowe klatki, wozy i arena nigdy nie zastąpią im naturalnego środowiska i realizacji podstawowych potrzeb przestrzeni, ruchu i życia społecznego.
Gatunki, które na wolności przemierzają dziennie dziesiątki kilometrów, w cyrku skazane są na łańcuchy, przebywanie w ciasnych klatkach, a co się z tym wiąże - cierpienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Tresowanie każdego zwierzęcia - zarówno dzikiego, jak i domowego - jest złamaniem jego oporu i brutalnym zmuszaniem go do wykonywania obcych jego naturze czynności.
Według Ministerstwo Edukacji Narodowej nakłanianie dzieci do uczestnictwa w występach cyrków ze zwierzętami jest działalnością niepożądaną, w związku z tym apelujemy, aby otwockie szkoły i przedszkola nie uczestniczyły w akcjach promocyjnych cyrków ze zwierzętami poprzez dystrybucję biletów czy bezpłatnych wejściówek.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marta, Magdalena do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...