Nie dla Lex Deweloper na Żoliborzu Południowym

Niedawno dotarła do nas bardzo zła wiadomość. Kolejny deweloper chce wybudować bloki mieszklane na Zoliborzu Południowym, ale tym razem niezgodnie z Planem Miejscowym, w trybie Lex Deweloper. Bloki mają powstać w miejscu obecnego biurowca na ul. Przasnyskiej 6b. Jakie zagrożenia czekają na mieszkańców w związku z tą inwestycją nie trudno sie domyslić. Poniżej wyspiszemy kilka z nich:

- dodatkowe znaczne zagęszczenie w okolicznych przedszkolach i szkołach, co będzie miało wpływ na inne szkoły i przedszkola w obszarze całego Żoliborza,
- znaczace zwiększenie liczby samochododów, a co za tym idzie korków na ulicach Żoliborza,
- ogromny hałas budowy, w bezpośrendim sąsiedztwie boiska szkolnego i szkoły przez kilkanaście miesięcy,
- możliwość ubiegania się przez kolejnego dewelopera o zabudowę ogromnego parkingu, który zostanie po zburzeniu biurowca, co moze oznaczać tysiące nowych mieszkań,
- jeszcze większe kolejki do wielu usług.

Czy do tego dojdzie ? 
Wszystko w rękach radnych z Rady Warszawy, bo to oni musza wyrazić zgodę na budowę niezgodną z Planem Miejscowym.

Stanowczo sprzeciwamy się gospodarowaniu dzielnicy poza prawem miejscowym i dogęszczaniu jej jeszcze bardziej. Zwracamy się w związku z tym do przewodniczacej Rady m.st. Warszawy, Pani Ewy Malinowskiej-Grupińskiej o niepodejmowanie uchwały w sprawie kolejnej inwestycji w naszej dzielnicy. Podpiszcie i udostepnijcie petycję wśród znajomych.

Kilka dodatkowych faktów.

W 2018 roku, po bisko 14 latach walki loklanych stowarzyszeń i mieszkańców, został uchwalony Plan Miejscowy dla Żoliborza Poludniowego, ktory uratował resztki zieleni i zabezpieczył ostatnie wolne działki przed zabudową mieszkaniową. 

Wkrótce w zgodzie z planem miejscowym ma powstać kilka nowych budynków mieszkalnych, m.in. na skrzyzowaniu ul. Przasnyskiej i Rydygiera (w obecnym budynku Compensy) oraz w miejscu gdzie obecnie znajdują się warsztaty samochodowe i garaże, tuż przy bloku Krasińskiego 41. 


Żoliborz Przyszłości    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Żoliborz Przyszłości do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...