NIE dla obwodnicy przez Tenczyński Park Krajobrazowy!

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec planom budowy obwodnicy Krzeszowic przebiegającymi przez Tenczyński Park Krajobrazowy. 

1 Planowana budowa spowoduje bezpowrotną dewastację przyrody - utratę terenów leśnych, bobrowisk, zbiorników wodnych,
2 Taka obwodnica zniszczy walory turystyczno-rekreacyjne miejscowości Tenczynek z których korzysta wielu mieszkańców Krzeszowic, Tenczynka i Krakowa.
3 Zmniejszy zdolności retencyjne lasu. Skutkować to będzie częstszymi i gwałtowniejszymi powodziami w centrum Tenczynka przez rzekę Olszówkę,
4 Obwodnica w wariancie okalającym Tenczynek przebiega zbyt blisko domostw. Obciąży to mieszkańców hałasem, spalinami, etc.
5 Spowoduje znaczący spadek wartości domów i działek mieszkańców.
6 Długoterminowo w rejonie obwodnicy może powstać dodatkowa infrastruktura drogowa jak stacje paliw, zakłady usługowe, bary oraz rozwinąć się strefa przemysłowa. Oczywiście doprowadzi to do dalszej dewastacji Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

Poddajemy również w wątpliwość konieczność budowy obwodnicy Krzeszowic i sugerujemy przekierowanie ruchu tranzytowego na DK79 przez istniejącą autostradę A4.


Komitet Protestacyjny "Zielony Tenczynek"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Komitet Protestacyjny "Zielony Tenczynek" do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )