NIE dla spalarni śmieci Gmina Wągrowiec- Nowe

                                                                                        Wójt Gminy Wągrowiec                                                                                            Przemysław Majchrzak                                                                                                      Urząd Gminy ul. Cysterska 22

                                                                                        Wągrowiec 62-100                                                                                                                                                                                            PETYCJA                                                            W sprawie powstania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów we Wsi Nowe                                                                                                                                           Jako mieszkańcy gminy Wągrowiec i miasta Wągrowiec, wyrażamy sprzeciw wobec budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, tzw. spalarni śmieci i zobowiązujemy Pana Wójta do wszelkich działań mających nie dopuścić do tej inwestycji.           

        Jesteśmy oburzeni, że o fakcie tym dowiadujemy się w tak zaawansowanym momencie, tym bardziej, że planowana lokalizacja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie  Wsi Bartodzieje. Uważamy, że szalejąca pandemia w kraju została sprytnie wykorzystana w celu „cichego” przeforsowania stosownych pozwoleń i decyzji przy braku jakichkolwiek konsultacji społecznych zarówno z mieszkańcami Wsi Nowe jak i pobliskich Wsi w tym Bartodzieje.            

        Wieś Bartodzieje nieustannie rozwija się, powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych, dzięki okolicznym walorom środowiska – lasy, jeziora. Nasza Wieś położona jest blisko obszaru „Natura 2000”.               

        Zwiększenie natężenia ruchu drogowego związanego z transportem odpadów na teren zakładu, spowoduje znaczne zwiększenie hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza spalinami jadących samochodów ciężarowych, które już na ten moment jest bardzo uciążliwe.            

        Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że w powyższej sprawie nie były przeprowadzane żadne wymagane konsultacje i spotkania z mieszkańcami w kwestiach planowanej inwestycji oraz wyboru lokalizacji. Rozważamy skierowanie tej skandalicznej sprawy do mediów. Uważamy, że opinia publiczna powinna jak najszybciej dowiedzieć się w jaki sposób została zaplanowana ta inwestycja. Co więcej, media powinny przyjrzeć się sprawie bardzo szczegółowo począwszy od procedur administracyjnych.            

        Jako gospodarz Gminy Wągrowiec jest Pan odpowiedzialny za jakość życia jego mieszkańców, dlatego też liczymy na Pański głos i przychylność Naszej petycji, który mamy nadzieję będzie głosem mieszkańców, w tak zasadniczej sprawie.                                                                                  

        W związku z powyższym oczekujemy stanowczych działań, aby we wskazanej wyżej lokalizacji, spalarnia śmieci nie powstała i jednocześnie zobowiązujemy Pana Wójta do przesłania bieżących informacji w powyższej kwestii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Z poważaniem

                                   Oburzeni mieszkańcy

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Magdalena Nowak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...