NIE dla zamknięcia siłowni w Białołęckim Ośrodku Sportu, przy ul. Światowida 56 w Warszawie - Białołęce

Silownia-2-1024x576.jpeg

 

Szanowni Państwo!

 

Kilka dni temu z wielkim zdziwieniem i smutkim przyjęłam wiadomość o CAŁKOWITEJ LIKWIDACJI I ZAMKNIĘCIU od 1 stycznia 2022 siłowni w obiekcie sportowym należącym do Białołęckiego Ośrodka Sportu (w skrócie BOS) - sportowego serca dzielnicy Białołęka w Warszawie.

 

Siłownia w tym miejscu istniała kilkadziesiąt lat, zaspokajając potrzeby mieszkańców Białołęki z zakresu kultury fizycznej i sportu. Dodatkowo, niewątpliwie jej istotnym atutem były przystępne ceny, konkurencyjne w odniesieniu do prywatnych siłowni i "sieciówek".

W miejscu tym wiele osób zmieniło swoje życie - dzięki aktywności fizycznej polubili sport i zdrowy tryb życia. Powstało wiele sportowych przyjaźni i wspomnień.

 

W dobie pandemii oraz wszechobecnego siedzącego trybu życia, Miasto St. Warszawa powinno tym bardziej propagować aktywność fizyczną wśród swoich mieszkańców, udostępniając im właśnie takie obiekty sportowe - w dobrej lokalizacji oraz za niską, przystępną cenę. 

 

Osobiście byłam częstą bywalczynią tej siłowni przez ostatnie miesiące. Dzięki ćwiczeniom w tym miejscu poprawiła się moja wydolność, zniknęły bóle kręgosłupa i problemy zdrowotne ze stawami. Mili trenerzy, którzy tam pracowali, zawsze służyli pomocą i radą, jak również można było z nimi porozmawiać na tematy zupełnie prywatne :) 

 

Przychodząc na swój ostatni trening w 2021 roku, by dobrze zakończyć Stary Rok i rozpocząć Nowy Rok, nawet nie przypuszczałam, że będzie to mój ostatni trening w ogóle :( 

 

Dlatego mówię stanowcze NIE dla zamknięcia siłowni w BOS Białołęka i w nowym roku zrobię wszystko co w mojej mocy, by siłownia nadal działała, a nawet jeśli nie, to aby osoby tam zarządzające poniosły tego konsekwencje.

 

Ponieważ obiekt ten, jest jednostką organizacyjną m.st. Warszawy prowadzoną w formie jednostki budżetowej. Jednostkami budżetowymi są takie jednostki organizacyjne sektora finansów publicznych, które pokrywają swoje wydatki bezpośrednio z budżetu.

Oznacza to, że obiekt ten utrzymywany jest m.in. z moich oraz Państwa podatków.

Dlatego, jako mieszkanka Warszawy, wymagam, aby za moje pieniądze obiekty tego typu były rozbudowywane, modernizowane, remontowane, aby miały poszerzaną ofertę i swoimi działaniami zachęcały do aktywności wszystkich mieszkańców - niezależnie od wieku, płci, czy statusu majątkowego. 

 

Natomiast nieudolne kierownictwo BOS na Białołęce, zamiast zmodernizować siłownię, powiększyć, to za nasze pieniądze postanowiło ją ZAMKNĄĆ !!!

 

Faktem jest, że siłownia być może nie spełniała nowoczesnych wymogów. Była stosunkowo mała, z dużą ilością maszyn / sprzętów, a niektóre były niesprawne. 

Ale wystarczyłoby usunąć połowę tych sprzętów, wyrzucić te które były niesprawne, zamiast trzech bieżni zostawić tylko jedną - dzięki tym działaniom pomieszczenie stałoby się przystępne dla osób niepełnosprawnych, np. na wózkach inwalidzkich. 

Wystarczyłoby zrobić remont, dostosowując obiekt wo wymogów sanitarnych oraz BHP.

 

Ale po co się wysilać ??  Lepiej zamknąć !!

 

Osobiście jestem bardzo zdeterminowana by siłownia w tym miejscu istniała nadal dlatego nawet jeśli powyższa petycja nie pomoże, to rozważę złożenie oficjalnej skargi do Miasta St. Warszawy z zarzutem nieudolnego gospodarowania środkami publicznymi pochodzącymi z budżetu.

Z Państwa pomocą może się to udać!!

Liczę na Państwa wkład i zaangażowanie w sprawę!!

 

W razie pytań lub sugestii zapraszam do kontaktu :)

Anna Kratochwil

 

 

Białołęcki Ośrodek Sportu w skrócie BOS powstał w 1998 roku. Wówczas nosił nazwę Gminnego Ośrodka Sportu (GOS) i był zakładem budżetowym. Od 2003 roku jest jednostką organizacyjną m.st. Warszawy prowadzoną w formie jednostki budżetowej (od 2005 roku).

Siedzibą oraz terenem działania Ośrodka jest m.st. Warszawa. Celem działalności Ośrodka jest realizacja zadań z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki, na rzecz zaspokajania potrzeb mieszkańców Warszawy.

Białołęcki Ośrodek Sportu działa w oparciu o obiekty sportowe znajdujące się przy ul. Światowida 56 i ul. Strumykowej 21 oraz boiska sportowe przy ul. Picassa i ul. Kowalczyka.

W skład kompleksu obiektów wchodzą m.in. basen, sałna, siłownia, hale sportowe kryte, boiska do piłki nożnej, kort tenisowy, lodowisko.

 

Silownia-1-1024x576.jpeg

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Anna Kratochwil do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...