Nowa szkoła i przedszkole na dzielnicy Weglin Południowy

weglin.JPGSzanowni Sąsiedzi, Mieszkańcy Lublina

Kwestią czasu jest, że szkoła na Berylowej i przedszkole na Berylowej/Onyskowej będą za małe dla naszej dzielnicy. W tym roku bardzo wiele dzieci nie dostało się do przedszkola na Berylowej/Onyskowej  ze względu na brak miejsc. Co roku w naszej dzielnicy przybywa kilkaset mieszkań i tym samym mieszkańców. Nowa szkoła i przedszkole są koniecznością, gdyż obecna powoli staje się za mała. Zwracamy się do Was z prośbą o podpisanie poniższej petycji dotyczącej budowy nowej szkoły. Razem możemy sprawić, że nasza dzielnica zyska nową placówkę.

Szanowny Panie Prezydencie,

W związku z rozwojem dzielnicy Węglin Południowy i szybkim przepełnianiem się Zespołu Szkół nr 13 przy ulicy Berylowej zwracamy się z petycją o budowę nowej szkoły i przedszkola. W tym roku szkolnym wiele dzieci nie dostało się do Przedszkola przy ulicy Berylowej/Onyksowej ze względu na brak miejsc. W nowym roku w szkole przy ulicy Berylowej planowanych jest 10 klas pierwszych, natomiast z każdym rokiem oddawanych jest na naszej dzielnicy do użytku kilkaset mieszkań. Za chwilę szkoła wypełni się w całości, a dzieci z naszej dzielnicy będą musiały szukać miejsc daleko od domu. Jako społeczność dzielnicy, mieszkańcy Lublina, zwracamy się do Pana Prezydenta z petycją o budowę nowego kompleksu oświatowego składającego się ze szkoły i przedszkola. Zabudowa naszej dzielnicy nie jest zakończona, co roku przybywa mieszkańców. W większości są to młode rodziny z dziećmi, które potrzebują takiego kompleksu. Chcielibyśmy również, aby w ramach nowego kompleksu został przewidziany żłobek publiczny dla najmłodszych mieszkańców. Nowy kompleks powinien zostać uzupełniony o boisko zewnętrzne i plac zabaw, który w założeniach powinien być dostępny dla wszystkich mieszkańców. Takich obiektów od lat brakuje na naszej dzielnicy. Na Węglinie Południowym przybywa mieszkańców, przybywa dzieci dlatego wraz z tak dynamicznym wzrostem, który z roku na rok nabiera mocy nowa szkoła i przedszkole są niezbędne dla zapewnienia komfortu uczenia się i życia dla tutejszych mieszkańców.

Z poważaniem

Mieszkańcy Węglina Południowego


Anna Glijer Rada Dzielnicy Węglin Południowy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Anna Glijer Rada Dzielnicy Węglin Południowy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...