Odwołanie zapowiedzianych zmian dot. linii 183 w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

ul. Centralna 53

31-586 Kraków

 

Szanowni Państwo,

          W związku z planowaną przez Państwa powakacyjną zmianą kursu linii 183, podyktowaną, jak Państwo twierdzą potrzebą dowozu dzieci z osiedla Złocień do szkoły nr 124 prosimy o ponowną analizę tej zmiany. Zaznaczamy, że wydłużenie trasy porannych kursów zatłoczonych autobusów linii 183 nie jest rozwiązaniem ani bezpiecznym dla uczniów ani komfortowym dla pozostałych pasażerów dojeżdżających do pracy.

         Uważamy, że złożona przez Komitet „My Złocień” propozycja zmiany trasy linii 143 jest znacznie bardziej sensowna, ponieważ nie powoduje dodatkowych utrudnień dla osób, które korzystają z komunikacji miejskiej jako środka transportu do i z pracy. Uruchomienie kilku porannych kursów linii 143 na trasie Dworzec Płaszów – Bieżanowska – Półłanki – Złocień – Półłanki – Bieżanowska – Bieżanów oraz analogicznie popołudniowych w drugą stronę tj. z Bieżanowa do Dworca Płaszów zaspokoi potrzebę dowozu uczniów do szkoły nr 124 a nie będzie stało w konflikcie z dojazdem pozostałych pasażerów do pracy, jako że rozwiązanie to jest odwrotne do potoków pasażerskich Starego Bieżanowa.

         Prosimy wziąć pod uwagę, iż przekierowanie linii 183 przez ul. Popiełuszki, Lipowskiego, Drożdżową i Weigla służy jedynie części dzieci, a stanowi szkodę dla pozostałych. Pragniemy wyraźnie podkreślić, że autobus ten dowozi również dzieci i młodzież do szkół w centrum (linia jest traktowana jako szybki transfer do tramwaju oraz linii autobusowych kursujących na ul. Wielickiej), a także do innych szkół w Dzielnicy XII, do których uczęszczają dzieci ze Złocienia tj. nr 24, nr 41, nr 111, nr 117 oraz nr 148! Poza tym kursy poranne, w tym najbardziej oblegany o 7:35 (gdyż dowozi dzieci na lekcję na godz. 8) są wyjątkowo newralgiczne – w porannym szczycie komunikacyjnym podróżuje nimi bardzo dużo osób i niestety o tej godzinie tworzą się korki na ul. Agatowej. Narażanie więc w takiej sytuacji tak licznych pasażerów na dodatkową „rundę” przez Stary Bieżanów i stres z powodu spóźnienia jest wysoce nieodpowiedzialne.

         Na Złocień dojeżdżają 3 linie autobusowe, ale tylko jedna z nich (183) jest linią dojazdową – krótką, nie obarczoną spóźnieniami, o prostym przebiegu, zapewniającą najszybszy dojazd do pętli tramwajowej Nowy Bieżanów P+R oraz węzła komunikacyjnego przy przystanku Prokocim Szpital. Proszę nie psuć tego sprawdzonego rozwiązania komunikacyjnego, a w zamian przyjąć naszą sugestię i zmodyfikować trasę 143 przez Złocień w celu zapewnienia dojazdu dla uczniów SP 124.

         Prosimy zatem o przychylenie się do naszego postulatu i uwzględnienie zaproponowanych w nim zmian.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Dominik do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...