Orlen Liga dla ŁKS Łódź - lista poparcia

ŁKS Łódź to klub wielce zasłużony dla żeńskiej siatkówki w Polsce. Siatkarki ŁKS-u sięgały po mistrzostwo Polski w 1983 roku, w latach 80-tych ubiegłego wieku dwukrotnie zdobywały srebrne medale, a trzykrotnie brązowe medale mistrzostw Polski. ŁKS to również trzykrotny zdobywca Puchar Polski (po raz ostatni w 1986 roku).

Po latach zapaści w łódzkim klubie sześć lat temu ponownie odrodziła się piłka siatkowa kobiet. Dzięki stabilnemu wsparciu sponsora oraz dobremu zarządzaniu klubem zespół ŁKS-u szybko przeszedł drogę od ligi wojewódzkiej do I ligi kobiet, w której po raz drugi zagra w finale. W klubie trenuje ponad setka młodych adeptek tej trudnej dyscypliny sportu, niektóre z nich w przyszłości zasilą ligowe zespoły, a miejmy również nadzieję, że podobnie jak w latach 80-tych
i 90-tych ubiegłego wieku wychowanki Łódzkiego Klubu Sportowego znajdą się również
w reprezentacji Polski.

Chcielibyśmy wyrazić nasze poparcie dla starań klubu o przyjęcie do siatkarskiej ekstraklasy (Orlen Liga). ŁKS spełnia wszystkie warunki zapisane w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa PLPS, a wysoki poziom sportowy drużyny prezentowany drugi sezon z rzędu gwarantuje, że do ekstraklasy wniesie on nową jakość i podniesie jej wartość – zarówno sportową, jak i marketingową (za ŁKS-em stoi historia, wierni kibice, a także skuteczne zarządzanie i mocny sponsor). Liczymy, że racjonalne argumenty i wyniki sportowe przemawiające na korzyść gry ŁKS-u Commercecon Łódź w Orlen Lidze będą wystarczające do przyjęcia zespołu do grona drużyn ekstraklasy.

Lista popracia zostanie wysłana do "Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej" oraz do "Polskiego Związku Pilki Siatkowej". 

PODPISZ NASZĄ LISTĘ POPARCIA O PRZYJĘCIE ŁKS ŁÓDŹ DO SIATAKRSKIEJ EKRTRAKLASY (ORLEN LIGA)

DZIĘKUJEMY!


Stowarzyszenie Kibiców ŁKS Łódź    Skontaktuj się z autorem petycji