Rozwikłanie tajemnicy zaginięcia Orła - Poszukiwania ORP Orzeł

title_orp_orzel23.jpeg

Tajeminca ORP Orzeł wymaga wyjaśnienia!

Największa tajemnica Polskiej Marynarki Wojennej okresu II wojny Światowej.

Ponad 80 lat temu polskie społeczeństwo w dużej mierze sfinansowało budowę okrętu podwodnego ORP Orzeł. W tamtym czasie była to jedna z najnowocześniejszych jednostek podwodnych na świecie. Okręt ze swoją załogą wsławił się wieloma bohaterskimi czynami. Ucieczką przez Bałtyk bez map morskich do Anglii z internowania w estońskim Tallinie stała się prasowym tematem głównym na całym świecie. Zatapiając niemiecki transportowiec wojska Rio do Janeiro przyczynił się do ujawnienia inwazji na Norwegię. Orzeł wziął udział w 6 patrolach bojowych na Morzu Północnym. Dnia 23 maja 1940 r. wypłynął z Rosyth po czym słuch o nim zaginął. Do dnia dzisiejszego nie wiemy co stało się z okrętem i jego dzielną załogą o której w tamtym czasie mówił i pisał cały świat. Uważamy, że jesteśmy winni polskim podwodniakom, aby ustalić przyczyny ich zaginięcia oraz ustalić miejsce ostatecznego spoczynku.

Wszystko znów w rękach społeczeństwa

Społeczeństwo które kiedyś tak licznie wspomogło budowę okrętu, który stał się dumą polskiej floty teraz może wesprzeć petycję do polityków wszystkich frakcji, aby tajemnica zaginięcia Orła została wreszcie rozwiązana.


Żyjemy w XXI wieku, posiadamy odpowiednie statki badawcze i technologię, historycy i pasjonaci historii posiadają obszerną wiedzę na temat Orła i jego ostatniego patrolu.

Poszukiwania ORP Orzeł

W ramach cyklicznych praktyk dla studentów polskich uczelni morskich odbywających się na morzu, poszukiwania można zrealizować niewielkim wkładem finansowym obciążającym budżet naszego Państwa.

Potrzebujemy jednak dobrej woli ze strony instytucji państwowych, których zaangażowanie jest niezbędne do prowadzenia poszukiwani oraz gwarancji ich ciągłość, a co za tym idzie odnalezienie Orła stanie się tylko kwestią czasu.

Jeśli jesteś za ustaleniem przyczyn zaginięcia Orła oraz jego miejsca spoczynku podpisz proszę petycję!


Stowarzyszenie Wyprawy Wrakowe    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Wyprawy Wrakowe do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )