Otwarcie placów zabaw na terenie osiedli: Ustronia, Młodzianowa, Prędocinka.

My, mieszkańcy osiedli Ustronie, Młodzianów i Prędocinek, zwracamy się z prośbą o udostępnienie nam i naszym dzieciom placów zabaw zlokalizowanych na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie.
Motywuję to wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącego funkcjonowania placów zabaw ( zlokalizowanych na otwartym powietrzu ) w trakcie epidemii SARS- CoV-2 w Polsce.
Zasady organizacji i funkcjonowania placów zabaw w dobie COVID-19 nie wskazują w żadnym punkcie na nakaz ich zamknięcia. Dodatkowo na tablicach informacyjnych na placach zabaw zlokalizowanych na powyższych osiedlach pojawiła się niedawno informacja , że : " Odpowiedzialność za korzystanie dzieci z placu zabaw ponoszą ich rodzice lub opiekunowie". W związku z tym prosimy o udostępnienie nam możliwości ponoszenia odpowiedzialności za nasze dzieci korzystające z placu zabaw.
Ponadto chcieliśmy zauważyć , że na pozostałych osiedlach miasta Radomia                    (min. Michałów, Gołębiów, Obozisko, XV lecie i inne ) place zabaw są normalnie otwarte    i użytkowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Ten, jak i poprzedni rok był dla naszych dzieci jak i dla nas wszystkich bardzo ciężkim, dlatego tą petycją chcemy sprawić, aby wróciła "normalność" oraz żeby nasze dzieci , które przez cały rok siedzą zamknięte w domach, mogły odzyskać dzieciństwo. Zalecenia wskazane na stronie www.gov.pl jasno mówią o ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży . Nic lepiej nie poprawia zdrowia jak ruch na świeżym powietrzu oraz kontakt z przyrodą i rówieśnikami !!!!


Mieszkańcy SM "Ustronie"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy SM "Ustronie" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...