Panie Premierze, mówimy NIE likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego!

Mówimy NIE likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego!  Żądamy natychmiastowego wstrzymania prac legislacyjnych, które pozbawią Polaków wsparcia w sporach z bankami i instytucjami finansowymi! 

Nie pozwolimy na zamach na kolejną demokratyczną  instytucje, której celem jest pomoc Polakom!

Z ogromnym oburzeniem przyjęliśmy przygotowywane przez Ministerstwo Finansów zmiany prawne, które zmierzają do likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego i rozmycia jego prawnych kompetencji w strukturach UOKiK.  

Z niepokojem obserwujemy próby odcięcia Polaków od pomocy prawnej w sporach z potężnymi instytucjami finansowymi, których interesy, jak się okazuje, reprezentuje administracja rządowa.

Dlatego z pełną stanowczością mówimy NIE. 

Nie ma i nie będzie naszej zgody na likwidację urzędu Rzecznika Finansowego. 

Żądamy natychmiastowego wycofania ustawy skierowanej przeciwko portfelom Polaków.

Przeciwko naszym podstawowym prawom konsumenckim.  

Mówimy NIE likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego. 

Jednocześnie, jako obywatele Rzeczpospolitej, żądamy odpowiedzi na podstawowe pytania pojawiające się w tej niezwykle bulwersującej sprawie: 

Dlaczego ustawę likwidującą Urząd dyscyplinujący banki wprowadza premier, który od 1995 roku związany jest z międzynarodowym sektorem bankowym? Nawet Wikipedia przedstawia polskiego premiera słowami – „polski menedżer, bankowiec i polityk”. 

Dlaczego za ustawą lobbują dobrzy znajomi Premiera, którzy przez lata byli związani z sektorem bankowym, pracowali na wysokich stanowiskach w międzynarodowych bankach? Czy ministerstwo finansów to miejsce, w którym powinni pracować bankierzy?

Czyje interesy reprezentują? Dlaczego ustawę napisał 27-letni kolega premiera min. Piotr Patkowski, który w licznych wystąpieniach publicznych daje wyraz braku podstawowej wiedzy na tematy ekonomiczne i finansowe. 

Dlaczego projekt ustawy likwidujący urząd, który pomaga Polakom pojawił po tym, gdy Rzecznik Finansowy złożył pozwy przeciwko Bankowi Handlowemu oraz Santander Bank Polska S.A.? 

Dlaczego wreszcie polski rząd stara się odebrać Polakom możliwość skutecznego dochodzenia swoich spraw w sporach z wyposażonymi w armię prawników sektorem finansowym, wcielając urząd Rzecznika Finansowego do UOKiKu, który dba głównie o konkurencję rynkową i interesy zbiorowe? 

Dlaczego, podczas gdy w obliczu rosnących wpływów sektora finansowego, w krajach o ugruntowanej demokracji Urząd Rzecznika Finansowego jest wzmacniany, w Polsce chce się go zlikwidować, a Polaków pozostawić na pastwę bankom? 

Dlaczego, gdy w dobie pandemii Covid-19 lawinowo rośnie liczba skarg i wniosków o interwencję do Rzecznika Finansowego, Ministerstwo Finansów chce zdestabilizować pracę urzędu na wiele miesięcy, a może i lat? 

Dlaczego ludzie premiera chcą zrobić z Polski bantustan, w którym rządzą banki?  Mówimy stanowcze NIE likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego! 

Żądamy natychmiastowego wycofania projektu ustawy zakładającej likwidację urzędu Rzecznika Finansowego. 

#MuremZaRzecznikiemFinansowym


Marzena Kwietniowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marzena Kwietniowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook