Park między al. KEN a ul. Polaka

Pani
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m.st. Warszawy

Petycja
w sprawie
utworzenia parku wzdłuż al. KEN

Zwracamy się do Pani o poparcie naszej inicjatywy rewitalizacji terenu wzdłuż Alei Komisji Edukacji Narodowej przy budynkach przy ul. Polaka, polegającej na stworzeniu parku miejskiego.

Taki park mógłby doskonale skomponować się z planowanym parkiem komunikacyjnym, który w przyszłości ma powstać nad obecnie budowanym tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy.

Teren ten – mimo że dziś jest nieco zaniedbany –  harmonijnie łączy się z zielenią osiedla  i osiedlowych ogródków, a także od wielu lat służy mieszkańcom jako miejsce spacerów i odpoczynku. Jako mieszkańcy Ursynowa chcielibyśmy, aby to miejsce po architektonicznym uporządkowaniu, nadal pozostało terenem ogólnodostępnym i jako piękna enklawa zieleni służyło mieszkańcom całej dzielnicy.

Zaprojektowanie w tym miejscu miejskiego parku przyczyni się do wzbogacenia krajobrazu dzielnicy, podniesie estetykę okolicy wokół pobliskiego ratusza, budowanego domu kultury, czy reprezentacyjnej arterii Ursynowa, jaką jest aleja Komisji Edukacji Narodowej.

Uważamy, że Ursynów powinien rozwijać się zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zależy nam na tym, aby była to dzielnica prawdziwie oddychająca zielenią i przyjazna mieszkańcom. Nie chcemy, aby ostatnie tereny zielone zostały zabudowane kolejnymi blokami, zamieniającymi  Ursynów w betonową sypialnię.

 

-----------------------

Petycja przygotowana przez Otwarty Ursynów oraz stowarzyszenie Obywatelski Komitet Obrony Terenów Zielonych pomiędzy ul. Polaka a Al. KEN.

Więcej informacji o propozycji przedstawionej w petycji.

Podpisz petycję


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook