Petycja do Perły - Browary Lubelskie S.A. o ograniczenie sprzedaży piwa w butelkach bezzwrotnych i wprowadzenie automatów przyjmujących butelki zwrotne

My Mieszkańcy Lublina oraz członkowie grupy Posprzątajmy Lublin zwracamy się do Państwa z prośbą o zajęcie się sprawami związanymi z recyklingiem butelek oraz porządkiem w naszym mieście. Od początku marca 2019 roku organizujemy akcje sprzątania Lublina i zgodnie z prowadzonymi przez nas obserwacjami 70% wszystkich śmieci stanowią butelki piwa Perła – Browary Lubelskie S.A. Jako, że jesteście Państwo firmą szczególnie związana z Lublinem bardzo nas smuci ten widok i czujemy żal, że tyle szkła ląduje na pięknych terenach zielonych. Dodatkowo ubolewamy, że będąc lokalnymi patriotami patrzymy na śmieci wyprodukowane w lubelskiej fabryce, które znajdują się na terenie całego miasta.

W związku z powyższymi obserwacjami wnosimy o prosimy, aby PERŁA – Browary Lubelskie S. A. wprowadziła automaty na butelki, które będą znajdowały się we wszystkich sklepach wielkopowierzchniowych i stacjach benzynowych w widocznych i dostępnych dla każdego miejscach. Jednocześnie prosimy o całkowitą rezygnację z produkcji i dystrybucji butelek niezwrotnych, tj. zielonych oraz brązowych, np. Perła Miodowa i Perła Niepasteryzowana. Działania te dodatkowo rozreklamowane byłyby gigantyczną promocją recyklingu i mogłyby być przykładem dla innych koncernów, by wprowadzić to samo rozwiązanie, a Perła – Browary Lubelskie S.A. jako pierwszy koncern wprowadzający tylko butelki zwrotne odniósł by wielki sukces marketingowy, a co za tym idzie również zysk, ponieważ coraz więcej klientów wybiera towary, które są potem w 100% przetwarzane.

Automaty takie mają już ogromne zastosowanie w krajach Skandynawii oraz Europy Zachodniej. Klient zanim dokona zakupu wrzuca szkło, plastik lub aluminium do automatu, po czym otrzymuje paragon z kwotą, która jest następnie odjęta od ceny zakupów. Automaty mogłyby wyręczyć właścicieli sklepów, którzy często nie chcą przyjmować butelek tłumacząc się brakiem miejsca na zapleczu lub tym, iż zakupu dokonaliśmy w innym sklepie i nie posiadamy paragonu albo nie kupujemy w tym momencie kolejnego piwa.

Mamy nadzieję, że nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie, ponieważ bardzo nam zależy na czystości w naszym mieście. Udowadniamy to organizując cotygodniowe akcje mające na celu zebranie śmieci z terenów miejskich. Nie pobieramy i pobierać nie będziemy za to żadnego wynagrodzenia, a wszelkie dotacje czy zbiórki pieniędzy na worki lub rękawice są i będą dobrowolne.   Z całym szacunkiem Mieszkańcy Lublina i członkowie grupy Posprzątajmy Lublin

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tomasz Futyma do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook