W sprawie normalnego funkcjonowania komunikacji miejskiej w Krakowie

 Do: Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie  

 PETYCJA

w sprawie przywrócenia normalnego funkcjonowania komunikacji miejskiej     

    Jako mieszkańcy Krakowa jesteśmy oburzeni wprowadzonymi w ostatnich dniach radykalnymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.Została ona praktycznie wstrzymana.

    Obecnie tramwaje i autobusy kursują ze zwykłą częstotliwością (uwzględniającą dotychczas wprowadzone ograniczenia) jedynie w wyznaczonych godzinach, poza tymi okresami niektóre linie kursują co 60 minut, a pozostałe są zawieszone. Zawieszona została również komunikacja nocna.

    Dla wielu osób, które nie mają samochodu, codzienny dojazd do pracy jest teraz znacznie utrudniony, jeśli nie niemożliwy. „Godziny szczytu” ustalono odgórnie i w zasadzie nie dostosowano ich nawet do zwykłych godzin pracy większości mieszkańców, nie wspominając o pracujących w godzinach niestandardowych. Trudno będzie dojechać czy wrócić z pracy w samym Krakowie, a co dopiero korzystać dodatkowo z komunikacji podmiejskiej. Ponadto jeszcze większym problemem będzie teraz, przy tak drastycznym cięciu kursów i  ograniczeniach w ilości pasażerów, w ogóle wejście do tramwaju czy autobusu.

    Wprowadzone zmiany są nieprzemyślane i nieuzasadnione. Stanowczo się im sprzeciwiamy i apelujemy o przywrócenie normalnego funkcjonowania komunikacji miejskiej.


Farmaceutka z Krakowa    Skontaktuj się z autorem petycji
Facebook