Petycja do Burmistrza Miasta Olesno- Sylwestra Lewickiego o zezwolenie na oddanie terenu w dzierżawę na sprzedaż napojów alkoholowych (piwa rzemieślniczego)

Burmistrz Olesna
46-300 Olesno
ul. Pieloka 21                                                                   Olesno, 15 lipca 2020

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

Na podstawie art. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o petycjach (Dz.U. 2014.1195) właściciel jedoosobowej działalności gospodarczej ABSTRAKCJA Paweł Wajsprych wraz z mieszkańcami gminy Olesno oraz korzystającymi z usług świadczonych przez Abstrakcję osób, składa niniejszą petycję z prośbą otrzymanie zgody na oddanie w dzierżawę terenu na Solnym Rynku w Oleśnie z przeznaczeniem na sprzedaż napojów alkoholowych (piwa rzemieślniczego).
Uzasadnienie:

1. Abstrakcja ma w swojej ofercie jedynie niskoprocentowy alkohol. W sprzedaży nie ma wódki, wina oraz wyrobów tytoniowych. To jedyne takie miejsce w Oleśnie.

2. W poprzednim sezonie nikt, kto przebywał na terenie Abstrakcji, spożywając piwo nie doprowadził się do stanu znacznego upojenia alkoholowego.

3. Klienci to młodzi ludzie, którzy przychodzą spędzić w tym miejscu czas z przyjaciółmi, zjeść lody i przy okazji napić się rzemieślniczego piwa.

4. Ceny piwa, ze względu na ich rzemieślniczy charakter, zdecydowanie przewyższają ceny piwa dużych koncernów, które dostępne są we wszystkich lokalach w Oleśnie, co sprawia, że nie trafiają tutaj osoby chcące upoić się alkoholem, wprowadzając się w stan nietrzeźwości.
 
5. Abstrakcję odwiedzają rodziny z dziećmi oraz swoimi czworonożnymi pupilami- spędzają czas na świeżym powietrzu, spożywając lody.
 
6. Inicjatywa powstała bez użycia środków publicznych (dotacji). Była finansowana jedynie z prywatnych środków.


Prosimy o pozytywne rozpatrzenie petycji.
Z poważaniem,
Paweł Wajsprych 
ABSTRAKCJA

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Wajsprych do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...