Petycja do władz PZLA o powołanie Dawida Borowskiego na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych Bruksela 2023

My niżej podpisani, zawodnicy, trenerzy, widzowie, rodziny, miłośnicy lekkiej atletyki oraz po prostu ludzie którym elementarne wartości jak uczciwość, sprawiedliwość i zasady fair play są bliskie zwracamy się z apelem do władz PZLA oraz Ministerstwa Sportu o przyznanie Dawidowi Borowskiemu możliwości startu na Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych Bruksela 2023.

Dnia 25.11.2023 obronił on tytuł Mistrza Polski Seniorów na dystansie krótkim - 4km. Wygrał z ponad 6cio sekundową przewagą. Mimo to zawodnik nie dostał powołania na Mistrzostwa Europy w Belgii.

Co dziwi powołanie na w/w bieg otrzymali zawodnicy Rak i Groberski, którzy przybiegli na pozycjach 4 i 19.

Zwracamy się z tą petycją do wyżej wspomnianych organów, by dochowały ducha sportu, uczciwości i zasad fair play i by zawodnik, który drugi rok z rzędu wygrywa czempionat, zdobywając tytuł Mistrza Polski, a nie jest uwzględniony w kluczowej imprezie, mógł reprezentować nasz kraj.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie petycji, by zasady fair play i uczciwości sportowej nie niszczyły ducha rywalizacji przyszłych pokoleń. 

Z wyrazami szacunku, 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Owczarek do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...