PETYCJA DOTYCZĄCA ZAPRZESTANIA FINANSOWANIA UROCZYSTOŚCI RELIGIJNYCH Z PUBLICZNYCH ŚRODKÓW I PRZEZNACZENIA ICH NA ZWIĘKSZENIE BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW.

Szanowni Państwo!

W czerwcu tego roku z inicjatywy sejmiku kujawsko-pomorskiego Jan Paweł II został patronem województwa. Jest to oczywiste pogwałcenie zasady rozdziału państwa od kościoła. Monarcha obcego kraju ma „strzec” funkcjonowania jednostki administracyjnej w demokratycznej Polsce. Tak ogromną bzdurę mogli wymyśleć tylko politycy, dla których klęczenie przed biskupami jest jedyną drogą na zrobienie kariery w dzisiejszych czasach lub hipokryci traktujący mieszkańców regionu jak „ciemny lud”.

Okazuje się, że koniunkturalizm, zakłamanie i bezczelność polityków w regionie nie zna granic.

Z ogromnym oburzeniem przyjęliśmy informację o przekazaniu dotacji przez Urząd Miasta Torunia oraz Urząd Marszałkowski w postaci publicznych środków na religijną imprezę organizowaną przez jedną z toruńskich parafii. To jest już zwykły skandal. W sytuacji, gdy brak finansów na służbę zdrowia czy sprawy związane z naszym bezpieczeństwem, lokalni politycy decydują o przekazaniu środków z naszych podatków na msze połączone z występami określonych artystów. Jaka misja społeczna jest w ten sposób realizowana, jeżeli taki event ma na celu wzmacnianie wiary wyznawców jednej religii? Czy w takim razie Urząd Miasta Torunia będzie gotowy na dotację zjazdu ateistów i agnostyków oraz opłacenie wykładów wybitnych przedstawicieli nauki, kultury i sztuki kierujących się racjonalnymi wartościami w swoim życiu? Dlaczego prywatne potrzeby polityków oraz wspierających ich księży realizowane są za pieniądze nas wszystkich? Jaki punkt polskiej Konstytucji mówi o wspieraniu "adoracji krzyża"? Dlaczego cele obcego państwa- monarchii Watykan- realizuje się z podatków demokratycznego kraju, jakim jest Polska? Ile jeszcze imprez kościelnych, przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, sprzyjających określonemu elektoratowi mają zamiar opłacać nie ze swoich środków lokalni politycy? Jak długo jeszcze odpowiednie organy państwa będą się przyglądać tej swoistej „korupcji politycznej”?

DLATEGO W IMIENIU REGIONU TORUŃ STOWARZYSZENIA POLSKA LAICKA PROSIMY O PODPIS ON-LINE TEJ PETYCJI O ZAPRZESTANIE FINANSOWANIA UROCZYSTOŚCI RELIGIJNYCH Z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY

Nie walczymy z wierzącymi. Traktujemy wiarę jako rzecz bardzo intymną, która nie może być wartością „na pokaz”. To wybór wolnych ludzi i każdy ma do niej prawo. Uważamy wręcz, że przy potraktowaniu kościoła (na równi z innymi instytucjami) według założeń państwa laickiego jest możliwa dotacja. Tylko wtedy festiwal musi odbyć się w otwartej formie, bez narzucania uczestnictwa we mszy i zachowania się według zasad kultu religijnego. Dotowane przez polityków wydarzenie w opisanej konwencji to już nie jest festiwal, ale tylko trochę bardziej uroczyste wydarzenie religijne, które wymusza określone reakcje narzucone przez kościół katolicki i realizujące cele Watykanu oraz ludzi mu służących. W tym polityków, którzy zasiądą w pierwszych ławach kościoła robiąc sobie kampanię wyborczą przy wsparciu kleru za pieniądze nas wszystkich. W tym samym czasie narodowo-katoliccy kibole bezkarnie biegają po żużlowym stadionie, straszą i szantażują zwykłych ludzi, często rodziny z dziećmi. Nikt nie reaguje, bo z tą samą hołotą Prezydent Torunia Zaleski, Marszałek Całbecki oraz pisowskie „elity” maszerowali ramię w ramię czcząc „bandytów przeklętych”.

Czy według urzędników modlitwa, śpiewy i patronat JPII mają zapewnić nam, mieszkańcom Torunia i regionu bezpieczeństwo?

 


Arkadiusz Brodziński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Arkadiusz Brodziński do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...