Petycja o " Remont dróg powiatowych 1068D, 1069D, 1070D, 1072D, 1079D, 1089D - Góra - Strumienna, Brzeżany, Bogucin, Tarpno, Łękanów, Siciny, Wioska, Witoszyce, Łagiszyn, Polanowo, Glinka, Sławęcice"

Mieszkańcy wsi Wioska, Siciny, Łękanów,Tarpno,

Bogucin, Brzeżany, Strumienna, Glinka,

Sławęcice, Polanowo, Łagiszyn oraz uczestnicy

dróg powiatowych 1068D, 1069D, 1070D,

1072D, 1079D i 1089D

 

 

                                                                                         Starosta górowski

                                                                                     Zarząd Powiatu Górowskiego

                                                                                       Rada Powiatu Górowskiego

                                                      Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego

 

                                                  Petycja

 My mieszkańcy i użytkownicy dróg powiatowych 1068D, 1069D, 1070D, 1072D, 1079D i 1089D zwracamy się z prośbą o remont nawierzchni, remont i poszerzenie poboczy dróg oraz zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników.

Obecnie droga znajduję się w fatalnym stanie zagrażającym zdrowiu i życiu użytkowników. Na całym w/w odcinku dróg powstało tyle dziur i ubytków, które nie pozwalają na normalne i bezpieczne użytkowanie drogi. Droga wygląda jak "szwajcarski ser", a jazda po niej przypomina slalom. Dziury, które są łatane wytrzymują krótko, a forma łatania zostawia wiele do życzenia. Osoby, które to wykonują nie robią tego porządnie, często omijają małe dziurki. Pobocza są w fatalnym stanie, co bardzo zagraża użytkownikom rowerów. Mijanie się z innymi użytkownikami drogi poboczem to przejazd ekstremalny, który powoduje częste uszkodzenia opon, felg, zawieszenia a nawet układu wydechowego czy miski olejowej. Od wielu lat MY jako mieszkańcy borykamy się z tak zniszczoną nawierzchnią. Zgłaszamy, iż droga jest w złym stanie, na co uzyskujemy odpowiedź, iż Starostwo nie ma funduszy. Tylko jak to możliwe? Skoro obok mamy województwo wielkopolskie, gdzie drogi są w stanie bardzo dobrym. Pieniądze na utrzymanie dróg są z województwa, więc jeśli Starosta uważa, iż brakuje pieniędzy na remont dróg, to powinien pisać pisma, wnioski - by uzyskać pieniądze na ten cel. W ustawie z dnia 21 marca 1985 roku rozdział 2 art.20 pisze wyraźnie, że odpowiedzialność za drogi powiatowe ciąży na Starostwie, a co za tym idzie to ich naprawa, remont, przebudowa i utrzymanie stoją po stronie powiatu. Nie wspomnę o tym, iż w dobie XXI wieku wymienione miejscowości w większości nie mają chodników lub są w opłakanym stanie. W każdej miejscowości są dzieci, które muszą udać się na przystanek autobusowy, dziurawymi poboczami, narażone na pojazdy, które omijają dziury.  Co za tym idzie, osoby prowadzące dany pojazd mogą wjechać w dziurę, uszkodzić oponę i dodatkowo pozbawić zdrowia czy życia osobę, która w tym momencie będzie uczestnikiem drogi. Bardzo poważnie podchodzimy do tego i będziemy walczyć by nasze miejscowości nie były dla nas zagrożeniem, by dały nam komfort poruszania się i bezpieczeństwo, a także by wyglądały odpowiednio na XXI wiek791.jpg692.jpg673.jpg1253.jpg4610.jpg1422.jpg5111.jpg4110.jpg584.jpg401.jpg.

Dlatego też prosimy o podjęcie wszelkich starań by poprawić komfort i bezpieczeństwo naszych miejscowości. Nie interesują nas tylko doraźnie łatane dziury. Chcemy konkretnego remontu nawierzchni poprzez nowy asfalt, a w miejscowościach chodniki by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Prosimy o jak najszybszą odpowiedź i jak najszybsze podjęcie działania.

Pisemną odpowiedź proszę skierować na adres: Aneta Kizler, Wioska 15, 56-215 Niechlów

Do wiadomości:

Rada Powiatu Górowskiego

Burmistrz miasta Góra

Wójt gminy Niechlów

Wojewoda Dolnośląski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Ministerstwo Infrastruktury

Prasa

 

                                                                            Lista............podpisów  .......... stron

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Aneta Kizler do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook