Petycja o odwołanie "łowczego miejskiego" R. Czeraszkiewicza


Do:
Urząd Miasta Szczecin

Sekretarz Miasta

p. Ryszard Słoka

Pl. Armii Krajowej 1
70-456 Szczecin
91 42-45-931
boi@um.szczecin.pl


 
  Ryszard Czeraszkiewicz, tzw. "łowczy miejski", jest odpowiedzialny za wyłapywanie i wypuszczanie na wolność dzikich zwierząt, które znalazły się na terenie miejskim. Swoje zadanie wykonuje jednak w sposób sprzeczny nie tylko z wytycznymi Rady Miasta Szczecina, ale też z polskim prawem - wielokrotnie dopuszczając się zabicia
zwierząt, które miał odłowić. Jego ostatni wybryk - zabicie młodego dzika i poszczucie psami kota (który został okaleczony i również nie przeżył) zbulwersował nie tylko mieszkańców Szczecina, ale i całej Polski. W najbliższym czasie do prokuratury wpłynie wniosek o ukaranie Ryszarda Czeraszkiewicza za naruszenie punktu 2 artykułu 6 "Ustawy o ochronie zwierząt".


Wskutek zaistniałych okoliczności niemożliwą do wyobrażenia staje się sytuacja, w której Urząd Miasta Szczecina nie reaguje i kontynuuje współpracę z Ryszardem Czeraszkiewiczem. Jedynym rozwiązaniem sytuacji jest natychmiastowe zaprzestanie współpracy z człowiekiem, który razi nie tylko niekompetencją, ale też skłonnością do sadyzmu.


Mieszkańcy miasta Szczecina, jak i obrońcy praw zwierząt z całej Polski z niecierpliwością oczekują na decyzję Urzędu Miasta. Mamy nadzieję, że szybkie i kategoryczne odżegnanie się od praktyk Ryszarda Czeraszkiewicza będzie kolejnym krokiem na drodze do poszanowania praw zwierząt, przyczyni sie do faktycznego egzekwowania "Ustawy o ochronie zwierząt", częstokroć naruszanej bez żadnych konsekwencji i odbuduje zaufanie do władz miejskich, naruszone poprzez ostatnie bulwersujące wydarzenia.

 
 
Niżej podpisany/a:
Marek Jura
60-687 Poznań
louiss@wp.pl

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marek Jura do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...