Petycja o rewitalizację kortu tenisowego i placu zabaw

 

do: BURMISTRZA MIASTA WOJCIESZÓW

 

My, niżej podpisani, wracamy się z oficjalną prośbą o rewitalizację kortu tenisowego i placu zabaw, znajdującego się naprzeciwko przystanku autobusowego Gruszka (ul. Bolesława Chrobrego) w Wojcieszówie.

 

Od wielu lat miejsce to funkcjonowało i spełniało swoje zadanie:

W zimie dzieci zjeżdżały z górki na sankach, a starsze korzystały ze skoczni narciarskiej. Kort zamieniany był w lodowisko (był hokej, łyżwy). Od wiosny do jesieni dzieci grały w tenisa, piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, badmintona. A nawet szachy (bo była i szachownica). Uczyły się jeździć na wrotkach a maluchy na rowerkach. Korzystały również z placu zabaw (były huśtawki, karuzela, „koniki”). Grę w tenisa z powodzeniem ćwiczyły nie tylko dzieci i młodzież z Wojcieszowa ale i z okolic. Miejsce to zawsze tętniło życiem!

Latem w 2012 roku wejście z obu stron kortu i placu zabaw zostało zagrodzone siatką i obsadzone chaszczami, co skutecznie uniemożliwiło wejście dzieciom. Od tamtego czasu nasze dzieci muszą korzystać z oddalonych placów zabaw i z boiska przyszkolnego Orlik, co jest kłopotliwe i budzące niepokój. Rodzice chcieliby mieć swoje pociechy w bezpiecznej odległości od domu.

Jak wiemy, dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują ruchu na świeżym powietrzu... Potrzebują bezpiecznego miejsca do zabaw i gier ruchowych. Kort i plac zabaw położone są w zacisznym miejscu, z dala od drogi i domostw (więc nikomu nie będą przeszkadzały odgłosy beztroskiej zabawy). Są idealnym miejscem stworzonym do tego celu: zazielenionym, spokojnym, a co najważniejsze, ogrodzonym a przez to bezpiecznym.

Zróbmy coś dla młodego pokolenia, zainwestujmy w jego rozwój i przyszłość. Niech wspominają szczęśliwie dzieciństwo. Nie zamykajmy go w domach, przed komputerami i telewizorami; niech te dobrodziejstwa będą jedynie awaryjną alternatywą rozrywki!

 

My, niżej podpisani, mieszkańcy, rodzice z dziećmi, młodzież oraz przyjaciele Wojcieszowa bardzo prosimy o spełnienie naszej prośby:

 


Mirosława Kołbon    Skontaktuj się z autorem petycji