Petycja o utworzenie bezpośrednich połączeń kolejowych na trasie Szczecinek-Trójmiasto
Poniższa treść zostanie zamieszczona w petycji do Pana Mieczysława Struka - Marszałka Województwa Pomorskiego
PETYCJA O UTWORZENIE BEZPOŚREDNICH POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH NA TRASIE
Szczecinek - Człuchów - Chojnice - St. Gdański - Tczew - Gdańsk - Gdynia
My, niżej podpisani, zwracamy się z prośbą o utworzenie możliwie największej liczby bezpośrednich połączeń na trasie Szczecinek - Trójmiasto.
Gdańsk, Gdynia i Sopot to cieszące się dużą popularnością renomowane ośrodki akademickie oraz destynacje turystyczne. Liczne przesiadki i skomunikowanie pociągów znacznie wydłużają czas podróży, a w przypadku opóźnień na choćby jednym odcinku trasy powodują one stres oraz obniżenie komfortu jazdy.
Warto zauważyć, że Szczecinek, mimo niewielkich rozmiarów, pozostaje ważnym węzłem komunikacyjnym w ruchu kolejowym północno-zachodniej Polski. Ze względu na swoją centralną lokalizację jest to stacja, na której pasażerowie mogą przesiąść się na pociągi różnych kategorii jadące w cztery pozostałe kierunki.
Aktualnie oferta znacznie odbiega atrakcyjnością od pozostałych połączeń z aglomeracjami w podobnej odległości - takimi jak Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, ale także tymi bardziej oddalonymi jak Wrocław, Kraków, Warszawa czy nawet Lublin, do których podczas pozawakacyjnego rozkładu można dojechać bez przesiadki.
Według internetowych wpisów Pana Tomasza Sobieraja, wicemarszałka woj. zachodniopomorskiego, w razie powstania takiego połączenia Pomorze Zachodnie jest gotowe pokryć koszty na swoim terenie.
Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.
Izabela Pożoga Skontaktuj się z autorem petycji
Zarządzaj swoimi podpisami
Nie dotarła do Ciebie wiadomość e-mail z potwierdzeniem lub chcesz usunąć swój podpis?
Zarządzaj swoimi podpisamiUdostępnij tę petycję
Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.
Płatne ogłoszenie
Zaloguj się, aby zarządzać swoją petycją. |
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
Wniosek o postawienie Premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu
APEL O WSPARCIE DLA MEDYCYNY NATURALNEJ I ZIELARSTWA
NIE dla wyburzenia "Pałacyku pod Pszczółką" w Limanowej
#RatujmyFyrtel
Poprawa prawa! Nieuczciwym najemcom mówimy Nie
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
Ustanowienie dnia 22 września Dniem Pamięci o Zagładzie Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej
NIE farmom fotowoltaicznym w okolicy Źródeł Łyny #RatujmyŁynę
Apel o kontynuację budowy CPK
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
Petycja w sprawie objęcia ochroną Stawów Podgórzyńskich
1609 Utworzone: 2025-05-03
Protest przeciwko planom wycinki lasów na Lublinku w Łodzi, co umożliwia przyjęty mpzp
2419 Utworzone: 2025-04-10
Petycja w sprawie sprzeciwu wobec zamknięcia oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego w Szpitalu w Gostyniu
2504 Utworzone: 2025-05-06
Stop przemocy wobec medyków - medyczna niebieska karta, rejestr agresywnych pacjentów teraz!
12265 Utworzone: 2025-04-29
Wyżywienie w placówkach szkolnych i przedszkolnych w gminie Grodzisk Mazowiecki 2024/2025
152 Utworzone: 2025-05-08
#RatujmyFyrtel
5386 Utworzone: 2025-04-30
Apel do Pani Prezydent Aleksandry Kosiorek o uniemożliwienie zabudowy zielonych i leśnych terenów przy ulicach Bosmańskiej i Śmidowicza oraz wprowadzenie konkretnych zmian do MPZP dzielnicy Oksywie.
1782 Utworzone: 2025-04-16
Możliwość wyboru języka nowożytnego w klasie 7
98 Utworzone: 2025-05-05
PETYCJA przeciwko planowanej inwestycji na działce o identyfikatorze 2/1, AR4, obręb Popowice (adres: Grobla Kozanowska 32)
498 Utworzone: 2025-04-26
Sprzeciw wobec planowanej likwidacji publicznego placu zabaw w Barcinie
206 Utworzone: 2025-05-07
DOŚĆ PARALIŻU KOMUNIKACYJNEGO PRZY MC DONALD`S W WESOŁEJ!! ŻĄDAMY PILNEJ PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA TRAKTU BRZESKIEGO I UL. PIŁSUDSKIEGO AŻ DO SULEJÓWKA!!
596 Utworzone: 2025-04-28
Nie dla sprzedaży terenu Parku Rozkówka w Będzinie! - List Otwarty
295 Utworzone: 2025-05-07
PETYCJA w sprawie ustalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla działki o identyfikatorze 2/1, AR4, obręb Popowice (adres: Grobla Kozanowska 32)
312 Utworzone: 2025-04-26
Petycja przeciwko wycince alei wiązów i klonów na ul. Wojska Polskiego
867 Utworzone: 2025-05-03
Przedszkola Publiczne Zagrożone
5085 Utworzone: 2024-11-18
List otwarty w związku z wydarzeniami na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 7 maja 2025 r.
21 Utworzone: 2025-05-08
Budowa tunelu pod trasa kolejową w Sosnowcu
2501 Utworzone: 2025-04-18
Prośba o zachowanie dębu rosnącego na ul. Głogów w Podkowie Leśnej
31 Utworzone: 2025-05-07
Petycja dotycząca usunięcia ogrodzenia oddzielającego osiedla Dywizjonu 303 i Orlińskiego
376 Utworzone: 2025-05-01
APEL O WSPARCIE DLA MEDYCYNY NATURALNEJ I ZIELARSTWA
3850 Utworzone: 2025-01-31