Petycja o zwiększenie częstotliwości kursowania linii 176

5C4590C2-522B-4F0F-8D32-44BFA43E5477.jpeg
Poniżej znajduje się treść petycji, która po zebraniu podpisów, zostanie przesłana odpowiednim instytucjom.

Treść:

W imieniu mieszkańców zwracamy się z wnioskiem o zwiększenie częstotliwości kursowania linii 176. Nasza propozycja zakłada zwiększenie kursowania linii 176 co 10 minut w godzinach szczytowych jak 6-9 oraz 15-18, a także zwiększenie kursowania linii w pozostałych godzinach oraz w weekendy do 3 kursów na godzinę. Przyjęcie rozkładu na czas wrzesień-czerwiec będzie optymalnym rozwiązaniem. Wprowadzenie dodatkowych kursów może odbywać się także na trasie skróconej: Marcelin - Metro Bródno.

Swoją prośbę motywujemy faktem, że dla wielu osób ta linia jest kluczową jeśli chodzi o
komunikacje miejską z pozostałymi częściami Warszawy, a przy tym dla mieszkańców z
osiedli zlokalizowanych przy ulicy Marywilskiej są to nieatrakcyjne godziny połączeń, przez co często zmuszeni jesteśmy wybierać własne auto i stąd może powstawać złudzenie, że jest niska frekwencja korzystania z tej linii. Kończy się też czas zwiększonej pracy zdalnej, więc na pewno coraz więcej Mieszkańców będzie miało potrzebę dostania się do swoich miejsc pracy. Zimą, gdy będą dojeżdżać uczniowie szkolni i mieszkańcy będą cieplej ubrani, może po prostu nie starczyć miejsca dla wszystkich. Należy też dodać, że ta okolica ciągle się rozbudowuje i będą powstawać nowe budynki mieszkalne. Zwiększenie częstotliwości autobusu uczyniłoby nasz rejon jeszcze bardziej atrakcyjnym, a skoro rośnie liczba mieszkańców powinno też być równocześnie usprawniane kursowanie autobusów. Kolejny argument, który przemawia za naszą prośbą to fakt, że niestety nie wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji PKP Żerań. Ponadto nie przybywają na czas przez problemy głównie z liczbą pociągów muszących opuścić stację w Legionowie, a opóźnienie przekracza ponad 20 minut. Niekomfortowo jest też biec ze stacji na przystanek, ponieważ są znacznie od siebie oddalone ze względu na brak zejścia z prawej strony stacji.

Wiemy też, że nie jest to pierwsze zapytanie w tej sprawie, podnoszonej przez Mieszkańców i radnych, w tym ostatnio przez radnego Piotra Cieszkowskiego.
Podpisy pod petycją będą także zbierane w formie online https://www.petycjeonline.com/petycja-internetowa zgodnie z ustawą z dnia 11 lipca 2014 roku o petycjach (Dz.U. 2014 poz. 1195) i wystosujmy odpowiednie pismo załączając takie dane jak imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania i adres email podtrzymując oczywiście prawo do poufności danych w toku prowadzonych czynności przez Zarząd.


Jesteśmy przekonani, że dzięki częstszemu kursowaniu linii 176, więcej osób skorzysta z
transportu miejskiego. Wierzymy też, że zarówno Włodarzom Dzielnicy, jak i samemu
Zarządowi Transportu Miejskiego leży na sercu poprawa komfortu w związku z sytuacją
komunikacyjną mieszkańców i sprawi to, że nasza petycja zostanie uwzględniona. Prosimy o pisemną odpowiedź na naszą prośbę.

Z poważaniem,
Katarzyna Tyszkiewicz oraz Mieszkańcy Białołęki

Petycję otrzymują:
1. Zarząd Transportu Miejskiego
2. Zarząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawa


Katarzyna Tyszkiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna Tyszkiewicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...