Petycja o zwiększenie finansowania z budżetu miasta Torunia zadań z zakresu sportu na najwyższym poziomie rozgrywek

Drodzy Kibice toruńskiego sportu w imieniu swoim oraz Stowarzyszenia Toruńskich Kibiców Hokeja 1924 im. Dariusza Pieciuna zwracam się do Was z prośbą o poparcie niniejszej petycji o zwiększenia finansowania toruńskich klubów sportowych występujących na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a w szczególności KH Toruń. Zmniejszenie finansowania w nowym budżecie miasta rodzi uzasadnione obawy, co do funkcjonowania klubów sportowych. Pełna treść petycji poniżej.

Podpisy zbieramy do 31.01.2021.

ze sportowym pozdrowieniem,
Krzysztof Strzelecki

STKH1924

tor.jpg

Szanowny Pan
Marcin Czyżniewski

Przewodniczący Rady Miasta Torunia
Ul. Wały Generała Sikorskiego 8
87-100 Toruń  

Do wiadomości: Szanowna Pani Danuta Zając
Przewodnicząca Komisji Budżetu Rady Miasta Torunia  

Szanowny Pan Michał Jakubaszek
Przewodniczący Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Toruń  

Petycja

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach

Szanowni Państwo, z wielkim smutkiem przyjęliśmy decyzję Rady Miasta Torunia z dnia 17 grudnia 2020 r. dotyczącą rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie budżetu miasta na rok 2021. W oczach autorów oraz podpisujących się pod niniejszą petycją zmniejszenie dofinansowanie zadań z zakresu sportu na najwyższym poziomie rozgrywek do kwoty 5 050 000 zł, a zatem o 27,1 procent w stosunku do roku 2020 jest ciosem w toruński sport, który dotkliwie odczują kluby sportowe oraz kibice. Ze szczególną troską patrzymy na losy Klubu Hokejowego Toruń, który w tym sezonie pokazuje się ze znakomitej strony zajmując w połowie rozgrywek trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Sukcesem był także awans do półfinału Pucharu Polski. Mimo trudności związanych z epidemią COVID-19 postawa drużyny zasługuje na uznanie i szacunek. Równocześnie Klub zmaga się z utratą kilkuset tysięcy złotych przychodów z tytułu braku sprzedaży biletów w dni meczowe. Prawdopodobna utrata znacznej części dochodów pochodzących z dotacji miejskiej dodatkowo przyczyni się do kryzysu toruńskiego seniorskiego hokeja. Warto w tym miejscu dodać, że toruński hokej na lodzie to dyscyplina, która w Toruniu ma wielkie grono kibiców i ogromne tradycje. Wkrótce obchodzić będziemy stulecie istnienia hokeja w Toruniu. Rocznicę tę należy godnie uczcić zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjnym już dziś budując stabilność finansową Klubu. Planowane ograniczenia dotacji miejskich może na lata odcisnąć piętno na funkcjonowaniu seniorskiego hokeja w Toruniu. Silna drużyna seniorska, oparta o sportowych idoli przekłada się także na szkolenie dzieci i młodzieży. Więcej z nich zechce uprawiać hokej na lodzie, co w przyszłości przyniesie istotne wartości dla „miasta sportu”, jakim nazywa się Toruń.

Szanowna Rado Miasta Torunia w związku z powyższym w interesie publicznym zwracamy się z prośbą o zwiększenie finansowania zadań z zakresu sportu na najwyższym poziomie rozgrywek do poziomu z roku 2020 tj. 6 922 600 zł. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji wynikającej z epidemii koronawirusa. Niemniej jednak biorąc pod uwagę fakt, że dotacje innych samorządów w Polsce na funkcjonowanie seniorskiego hokeja są znacznie wyższe niż w naszym mieści oraz fakt, że sport jest najtańszą dla Miasta Toruń formą promocji my niżej podpisani uprzejmie prosimy Radę Miasta Toruń o aktualizację budżetu miasta na rok 2021 poprzez zwiększenie finansowania drużyn występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce do kwoty, a w szczególności Klub Hokejowego Toruń (Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna).  


Krzysztof Strzelecki, Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja 1924    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Krzysztof Strzelecki, Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja 1924 do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...