Dostęp do leku Viregyt K w aptekach

Petycja do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego

W związku z brakiem w aptekach całej Polski (stan na dzień 07.11.2020 www.gdziepolek.pl) leku Viregyt K (chlorowodorku amantadyny), zwracam się do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o jak najszybsze podjęcie działań zmierzających do zapewnienia możliwości zakupu tego leku w każdej aptece w Polsce. Zwracam się jako obywatel tego kraju, kraju moich przodków i moich dzieci.

Dostęp do leku jest podstawowym prawem każdego obywatela, każdego człowieka żyjącego w Polsce.

Brak leku jest spowodowany wystawianiem recept przez lekarzy w całym kraju i jego zastosowaniem do leczenia Covid 19.

Jak twierdzi lekarz pediatra i PULMONOLOG z Przychodni Lekarskiej w Przemyślu OPTIMA Włodzimierz Bodnar (www.przychodnia-przemysl.pl), który być może pierwszy w Polsce zastosował ale też opisał swoją metodę leczenia: „Obecnie w Polsce wielu lekarzy leczy swoich znajomych, bliskich a nawet pacjentów według moich schematów – z bardzo dużym powodzeniem. Zarówno w ramach opieki POZ jak i szpitalnej. Są to już setki lekarzy, tysiące pacjentów” .

Niemożność zakupu leku w Polsce będzie skłaniała ludzi do przyjęcia postawy, że Rząd Rzeczypospolitej Polskiej celowo jest bezczynny lub blokuje dostępność tego leku, aby uniemożliwić im jego zastosowanie.

W Polsce umierają setki ludzi i nie zastosowanie wszystkich możliwości, a taką według mnie jest zapewnienie dostępności Viregyt K – chlorowodorku amantadyny,  jest wielką nieodpowiedzialnością, wielkim zaniedbaniem. Na szali jest życie ludzkie

Naukowcy mogą się spierać. Mają w obecnej chwili różne zdania co do sposobów leczenia.

Ale ja, jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej chcę mieć wybór jaką terapię polecaną przez lekarzy praktyków móc zastosować.

Aby wybór był, lek Viregyt K  lub jego równoważnik -chlorowodorek amantadyny zarejestrowany pod inną nazwą- powinien być dostępny w aptekach w całym kraju. Brak leku narusza moje konstytucyjne prawo do wolności wyboru.  

Z apelem i nadzieją na mądrość rządzących

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Ewa Draszkiewicz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook