Petycja w celu utrzymania dotychczasowej dotacji dla żłobków niepublicznych z Urzędu Miasta.

Rada Miasta Krakowa planuje przegłosować ustawę, na mocy której dofinansowanie do opieki nad dziećmi do lat trzech w żłobkach niepublicznych  w  Krakowie zostanie CAŁKOWICIE ZLIKWIDOWANE. Brak dofinansowania podniesie opłatę za żłobek ok. 300 - 400 zł miesięcznie.

Jako rodzice uważamy, że dofinansowanie to jest niezbędne, ponieważ żłobków publicznych jest w Krakowie zbyt mało, aby wszystkie dzieci  w mieście mogły z nich korzystać. 

Należy podkreślić, że żłobki samorządowe zapewniają  ok. 2350 miejsc opieki dla dzieci do lat trzech, natomiast żłobki niepubliczne ok. 6000 miejsc. Stanowią więc wiekszość placówek opiekuńczych dla najmłodszych mieszkańców Krakowa i dla rodziców są często jedyną dostepną formą opieki nad dzieckiem w momencie powrotu do pracy, właśnie ze względu na bardzo małą ilość miejsc w żłobkach publicznych. 

Dlatego zwracamy się z prośbą o podpisanie petycji w celu utrzymania dotychczasowej dotacji dla żłobków niepublicznych z Urzędu Miasta.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marta Cupiał do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...