Petycja w sprawie dokończenia Północnego Odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia

Pan Rafał Dutkiewicz                                                                                       Prezydent Wrocławia                                                                 

Pani Elżbieta Urbanek                                                                                          Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki 

W imieniu mieszkańców północnej części Wrocławia zwracamy się z prośbą o podjęcie działań w celu dokończenia północnej części Obwodnicy Śródmiejskiej od ul. Poświęckiej do al. Jana III Sobieskiego, w których określa się:                              

  • Wpisanie projektu budowy Obwodnicy Śródmiejskiej od ul. Kamieńskiego do al. Jana III Sobieskiego do budżetu w najbliższej Prognozie Finansowej Miasta lub pozyskanie środków na ten cel z innych źródeł, ·        
  • Realizację odcinka od ul. Poświęckiej do al. Jana III Sobieskiego w nieprzekraczalnym terminie do 2022 roku

Brak obwodnicy powoduje dramatyczną sytuację komunikacyjną na wrocławskich osiedlach Sołtysowice oraz Polanowice – Poświętne – Ligota. Na wąskich, osiedlowych ulicach, które nie są przystosowane do poprowadzenia przez nie ruchu tranzytowego, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych utrudniających codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Potężne korki, problemy z wyjazdem z osiedli zwiększają frustrację mieszkańców oraz przejeżdżających kierowców. Ponadto, poprzez brak północnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej utrudniony jest ruch w kierunku osiedli Psie Pole, Pawłowice, czy Kowale, co stanowi problem nie tylko dla poszkodowanych nadmiernym ruchem osiedli ale dla każdego mieszkańca oraz wszystkich przyjezdnych, którzy chcieliby móc swobodnie przemieszczać się pomiędzy wrocławskimi osiedlami. Kolejnym problemem, który spowodowany jest brakiem obwodnicy jest ponadnormatywny hałas samochodowy, spowodowany przez nadmierną ilość samochodów przejeżdżających przez nieprzystosowane do tego osiedlowe ulice oraz zanieczyszczenia od spalin samochodowych, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie mieszkańców. Problemem jest również fakt, że w rzadkiej sytuacji braku korków na ul. Redyckiej (którą kierowcy traktują jako przedłużenie obwodnicy i autostrady), notuje się poważne przekroczenia prędkości (co potwierdza mapa Policyjna „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”) będące niebezpieczeństwem dla mieszkańców. W przeszłości zdarzały się wypadki ze skutkiem śmiertelnym dla pieszych.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku oraz podjęcie działań mających na celu pozyskanie nakładów finansowych na projekt, a w niedalekiej przyszłości realizację północnego odcinka śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia. Wnioskujące Rady deklarują daleko idącą pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Rada Osiedla Sołtysowice                 

ul. Przejazdowa 10/1a; Wrocław

Rada Osiedla Polanowice – Poświętne – Ligota

ul. Kamieńskiego 190; Wrocław


Magdalena Gajewska; Rada Osiedla Sołtysowice    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Gajewska; Rada Osiedla Sołtysowice do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...