Petycja w sprawie nauczania zdalnego

Od dnia 19 marca aż do dziś mierzymy się z nową rzeczywistością studencką. Wszystko po to, by chronić zdrowie nasze oraz najbliższych. Powrót na uczelnię wiąże się z koncentracją zagrożeń, których w tym trudnym dla wszystkich okresie próbujemy uniknąć.

Ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, jako studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, wnioskujemy o zmianę formy sesji letniej na zdalną, a ostatecznie, jeżeli okaże się to niemożliwe, o przeniesienie terminu sesji na wrzesień i zorganizowanie jej wtedy w formie tradycyjnej.

Na przykładzie uczelni wyższych takich jak np.:Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański wiemy, że rozwiązanie sytuacji w postaci sesji zdalnej, jest jak najbardziej możliwe.

Zorganizowanie wykładów stacjonarnych oraz sesji w czerwcu bieżącego roku wiąże się z takimi zagrożeniami, jak chociażby:

  • możliwość styczności z osobami, u których wirus ma przebieg bezobjawowy, a które mogą zarażać inne osoby,
  • powstanie ogniska choroby zakaźnej, ponieważ wystarczy jedna zarażona osoba na sali, aby wirus rozprzestrzenił się na współuczestników wykładu, czy też egazaminu,
  • to, że nałożone środki bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego mogą się okazać niewystarczające ze względu na brak dostępu do profesjonalnego sprzętu medycznego, jak np. maseczki, a te ogólnodostępne, nie stanowią środka ochrony o maksymalnej skuteczności,

Zajęcia na uczelniach nie odbywają się od 19 marca bieżącego roku ze względów bezpieczeństwa. Jak wiemy, epidemia nie osłabła, a wręcz przeciwnie. Powrót w tej sytuacji na uczelnie wydaje się być nierozsądny. Pracowaliśmy wytrwale przez cały okres edukacji zdalnej w trosce o bezpieczeństwo nasze i wykładowców i dalej w tym trwając chcielibyśmy prosić o możliwość zakończenia semenstru w powyższy sposób.


Studenci I Roku Zarządzania    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Studenci I Roku Zarządzania do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...