Petycja w sprawie odwołania przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna przetargów na sprzedaż działek przylegających do terenu Cegielnia Chylice - Glinki

Drodzy Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, Sąsiedzi,

W dniu 25 września 2023 r. ma odbyć się przetarg na sprzedaż przez Gminę Konstancin-Jeziorna trzech dzialek przylegających do terenów Cegielni Chylice (teren skolimowskich glinek). Sprzedaż tych działek (nr 54,55,56) wykluczy możliwość obejścia największej glinianki, tym samym likwidując jedną z tras spacerowych, i dodatkowo pozbawi dostępu do części lustra wody tej glinianki. 
Plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu Cegielnia Chylice z 2003 r. przewiduje dla niego funkcję parkowo-rekreacyjną, a dla zbirników wodnych także funkcję sportową. Sprzedaż tych działek znaczne ograniczy realizację wytycznych planu. 

Złożyliśmy już pisemną petycję do Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna w tej sprawie, którą sukcesywnie uzupełniamy o kolejne listy z podpisami.

 Zależy nam na nagłośnieniu naszego działania w sprawie odwołania przetargów przez Burmistrza  Gminy Konstancin-Jeziorna i także na umożliwieniu wszystkim zainteresowanym złożenia podpisu.

W uzupelnieniu tej petycji odsyłam do postu zamieszczonego na mojej stronie fb lub bezposredniego kontaktu.

Liczymy na wsparcie i pomoc radnych naszej gminy. 


Patrycja Stańczyk    Skontaktuj się z autorem petycji