Petycja w sprawie rozwoju szybkiego internetu mobilnego w Polsce. Nie chcemy końca internetu! TAK dla 5G.

Grozi nam internetowy blackout – tak wynika z raportu państwowego Instytutu Łączności (link). Już za 3 lata (2022) sieci komórkowe zaczną się zapychać, prędkość mobilnego internetu będzie spadać, więc ulubione aplikacje zaczną się zacinać, a YouTube buforować i ich używanie stanie się praktycznie niemożliwe

Cofniemy się do czasów, gdy o wideo w telefonie nikomu się nie śniło, a wysłanie zdjęcia e-mailem było cudem techniki. Chcemy zmotywować rząd i operatorów do działań. Potrzebne są przepisy, które umożliwią nam szybki internet mobilny nie tylko w dużych miastach, ale w i całym kraju.

Władze powinny umożliwić budowę szybkich sieci, zmotywować operatorów do jak najszybszego przejścia na nowy standard 5G i wprowadzić europejskie regulacje dotyczące bezpiecznych norm pól elektromagnetycznych.

Tymczasem w tej sprawie niewiele się dzieje: 5G jest na papierze, biurokracja hamuje budowę infrastruktury, a normy z ubiegłego wieku pozostają bez zmian.

Bez szybkiego, mobilnego internetu nie ma mowy o budowie polskich startupów i biznesów internetowych, które potem mogłyby zawojować świat. Nie będzie smart city czy Internetu Rzeczy (IoT) w Polsce. Nasze życie dalej będzie opierało się na staniu w kolejce do okienka, płatności gotówką i kasowaniu papierowych biletów w autobusie, w którym będziemy czytać gazety. Sami nie dajemy sobie szansy na poprawę jakości życia i uruchomienie choćby małych, innowacyjnych biznesów – bo te dzisiaj bez mobilnego internetu nie istnieją.

Politycy obawiają się rozwoju bezprzewodowego Internetu z powodu protestów, podobnie jak niedawno obawiali się ruchu antyszczepionkowców. Zwolennicy teorii spiskowych są głośni, a normalni ludzie zbyt często milczą.

Podpisz zatem petycję do Ministra Cyfryzacji w sprawie rozwoju szybkiego internetu mobilnego w Polsce! TAK dla 5G!

 

Apel popierają:

 


Fundacja Digital Poland    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Fundacja Digital Poland do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...