Petycja w sprawie utworzenia łowiska No-Kill na stawie "Glinianka" w Zagórzu Śląskim (Okręg PZW Wałbrzych), bez prawa do zabierania złowionych ryb.

 

                                                                               Wałbrzych, 22.09.2017                                Szanowni Państwo

                               Prezes oraz Zarząd okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego

                               w Wałbrzychu

Wniosek o utworzenie łowiska " No Kill"na stawie "Glinianka" w Zagórzu Śląskim (Okręg PZW Wałbrzych), bez prawa do zabierania złowionych ryb.    My, niżej podpisani wędkarze , zrzeszeni w kołach okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Wałbrzychu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o utworzenie łowiska bez prawa do zabierania złowionych ryb. Chcielibyśmy aby miejscem utworzenia takiego łowiska był staw "Glinianka" w Zagórzu Śląskim.

   Łowiska PZW w okręgu Wałbrzyskim to głównie małe stawy, nie przekraczające 5 ha powierzchni (dane ze spisu wód PZW okręgu Wałbrzych). W wyniku wysokiej i stale rosnącej presji wędkarskiej, zasoby rybne tych zbiorników są małe i nie atrakcyjne dla coraz większej liczby wędkarzy. Najczęściej poławianymi gatunkami ryb są małe okazy karasia i płoci, rzadziej leszczy i linów. Jeszcze gorzej wygląda ilość ryb drapieżnych. Na większości łowisk nie występują wcale, a na pozostałych ciężko jest złapać wymiarowe okazy. Z tego powodu coraz większa liczba wędkarzy rezygnuje z PZW i wybiera łowiska komercyjne.

   Utworzenie drugiego łowiska o charakterze No Kill, mogło by poprawić ogólną sytuację wędkarską w naszym okręgu. Łowiska tego typu są coraz bardziej popularne i cieszą się poparciem wędkarzy w całej Polsce. Nie rzadko, na tle pozostałych zbiorników, są to jedyne miejsca gdzie można złowić wymiarową rybę lub nawet okaz życia. Ten mały krok może bardzo mocno wzbogacić ofertę wędkarską naszego okręgu, a przecież wędkarstwo to także turystyka więc korzyści mogą być dla całego regionu. Ponad to, łowiska No Kill są bardzo atrakcyjne sportowo. Wyniki zawodów wędkarskich w ostatnich czasach mocno zubożały, najczęściej polegają na łowieniu drobnicy. Zbiorniki No Kill to doskonała alternatywa dla organizowania wszelkich zawodów wędkarskich.

   Łowiska "Złów i wypuść" poza walorami wędkarskimi mają również zalety ekonomiczne. Wody "No Kill" nie wymagają stałych zarybień, dlatego koszty ich utrzymania są o wiele niższe w porównaniu do zwykłych łowisk. Ponad to zbiorniki takie są idealnym miejscem do rozwoju flory i fauny w całkowicie naturalny sposób. Ryby mogą rozmnażać się bez przeszkód poprzez naturalne tarło a ich populacje będą regulowane przez drapieżniki. Powołanie takiego łowiska będzie miało także wpływ na ochronę środowiska naturalnego w naszym regionie.

   Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy. W Zagórzu Śląskim istnieje jeszcze jedno łowisko, tj, Jezioro Bystrzyckie. Z tego powodu tworząc zbiornik "Złów i Wypuść" na mniejszym z nich, nie ograniczymy dostępu do swobodnego wędkowania osobom, które wędkują w Zagórzu i chcą zabierać złowione ryby.

   Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań aby łowisko było odpowiednio zadbane, przygotowane do użytku przez wędkarzy oraz odpowiednio oznakowane.

   Proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Marcin Grzelak

Krzysztof Kaczmarek

 

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marcin Grzelak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook