Petycja w sprawie zmiany projektu przebudowy placu Rapackiego w Toruniu

Józef Czerny

Instytut Promocji Architektury i Ekorozwoju ArCADia -EKOTEST

59-903 Zgorzelec 5 skr poczt 7

Zgorzelec 11.06.2019 

 

Prezes Zarządu BALZOLA POLSKA Sp. z o. o. al. Jana Pawła II 1200-124 Warszawa

 

Na podstawie art 20  ust 1 pkt 1) i 3)  prawa budowlanego oraz na podstawie art 91 Konstytucji RP i konwencji z  Aarhus  gwarantującej wszystkim obywatelom UE dostęp do informacji o wpływie planowanych inwestycji na środowisko na każdym jej planowania i budowy, w związku z faktem że  realizujecie Państwo obecnie w systemie ,, zaprojektuj i wybuduj,, w Toruniu przebudowę Placu Rapackiego i Placu Niepodległości które już wzbudziło uzasadnione protesty mieszkańców Torunia w związku z całkowicie nie potrzebna planowana  wycinka  aż 80  starych drzew na palcu Rapzckieg http://torun.naszemiasto.pl/artykul/bedzie-demonstracja-przeciw-wycinkom-na-placu-rapackiego,5157375,gal,t,id,tm.htmlhttps://www.bip.torun.pl/files/doc/petycja_drzewa_al_jp2_31-05-2019_01.pdfzwracam się do Państwa projektantów z zapytaniem jaki status przewidujecie Państwo po przebudowie dla tej drogi , czy będzie to nadal droga krajowa DK15 czy tez stanie się tylko drogą gmina?Jeżeli w Państwa planach to nadal ma być droga krajowa  to w takim razie Państwa inwestycja wg obecnego projektu  jest nie wykonalna  , gdyż z skrzyżowaniami przewidzianymi na placu Rapackiego ,wg Państwa projektu  nie spełnia wymogów jakie stawiane są  drodze klasy GP  wg obecnie obowiązujących wymogów technicznych  drogi krajowe na terenie miast muszą mieć klasa GP i z drogami klasy G, Z i L skrzyżowania skanalizowane lub prawe skręty  ( jako bezkolizyjne) .Tak więc w mojej opinii powinniście Państwo wstrzymać realizację obecnego projektu i przeprojektować  Plac Rapackiego prowadząc pod nim tunel  tak jak pokazują to załączone rysunki

_Plac_Rapackiego-_program_naprawczy_ArCADia_EKOTEST.JPG

oraz zachowując 80 drzew,  które w obecnym projekcie chcecie  Państwo wbrew protestom mieszkańców niepotrzebnie  powycinać.

 Z poważaniem

Józef Czerny

 --------------------------------------------------

Podstawa Prawna Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie§ 55. Rodzaje skrzyżowań i zjazdów1. W celu określenia wymagań technicznych i użytkowych wprowadza się następujący podział skrzyżowań i zjazdów:1) skrzyżowanie zwykłe - nie zawiera na żadnym wlocie wyspy dzielącej kierunki ruchu lub środkowego pasa dzielącego;2) skrzyżowanie skanalizowane - zawiera co najmniej na jednym wlocie wyspę dzielącą lub środkowy pas dzielący; do skrzyżowań skanalizowanych zalicza się także ronda;2. Zakres stosowania skrzyżowań, węzłów i przejazdów drogowych na drogach poszczególnych klas określa tabela:Klasa drogiASGPGZLDAWWWP,(W)PPPSWWW, (Sc)W, ScP, (Sp)PPGPWW, (Sc)W, ScSc,(W)Sc, (Sp)Sc, SpSz, SpGP,(W)W, ScSc(W)Sc, SzSc, SzSc, SzSzZPP, (Sp)Sc,(Sp)Sc, SzSc, SzSc, SzSc, SzLPPSc, SpSc, SzSc, SzSzSzDPPSz, SpSzSc, SzSzSzOznaczenia w tabeli:W - węzeł,Sc - skrzyżowanie skanalizowane,Sz - skrzyżowanie zwykłe,Sp - skrzyżowanie tylko na prawe skręty,P - przejazd drogowy (różnopoziomowy),(...) - rozwiązanie dopuszczalne wyjątkowo w uzasadnionych wypadkach.

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Józef Czerny będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

Petycjeonline.com będzie reklamować tę petycję wśród 3000 osób.

Dowiedz się więcej...