PETYCJA W SPRAWIE ZORGANIZOWANIA PRZESTRZENI SOCJALNYCH NA TERENIE UCZELNI DLA STUDENTÓW

Działając w interesie studentów, na podstawie regulaminu studiów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta § 20 pkt. 5 składamy petycję w celu poprawy naszej sytuacji socjalno-bytowej na terenie uczelni w budynku przy Placu Polskim 3-4  oraz przy ul. Traugutta 19-21. Ze wspólnych rozmów wynika, że na uczelni brakuje nam przestrzeni do komfortowego spożycia posiłku przyniesionego z domu. 

Brak takiego miejsca rzutuje na utrudnione kontakty między studentami i zamieranie życia społecznego. Coraz więcej osób decyduję się na pracę z domu, a może mieć to negatywny wpływ na samopoczucie i postęp w edukacji.Obecnie z uwagi na brak takowej przestrzeni oraz odpowiednich warunków jesteśmy zmuszeni do wychodzenia na zewnątrz lub spożywania posiłku w pracowniach, w których mamy kontakt ze szkodliwymi substancjami, co nie sprzyja naszemu zdrowiu. 

Mamy świadomość, że na uczelni istnieją miejsca, które są wyposażone w sprzęt (Kuchnia na 6p. przy ul. Traugutta oraz przestrzeń na parterze kawiarni przy Placu Polskim), ale mamy do nich utrudniony dostęp lub są one dla nas wyłączone z użytku. Jako, że przy Placu Polskim jedynym miejscem przystosowanym do spożywania posiłków jest Kawiarnia Plastyczna chcielibyśmy określić zasady jej funkcjonowania tzn. uzyskać odpowiedzi na pytania: “Czy student może korzystać z Kawiarni jeżeli nic nie zamawia?”, “Czy może spożywać w niej własny posiłek?” 

Zainspirowani polskimi jak i zagranicznymi uczelniami takimi jak: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Academy of Fine Arts in Praha, École Nationale Supérieure d'Art de Limoges oraz Faculty of fine arts of the university of Lisbon chcielibyśmy zorganizować przestrzenie wspólne, w których będziemy mieli możliwość spotkania, rozmów, odpoczynku i współdzielenia posiłków.

W naszych rozmowach nie tylko zauważyliśmy problemy, ale również możliwe rozwiązania. Widzimy potencjał do stworzenia takiego miejsca w takich lokalizacjach jak: kącik przy automacie z kawą na parterze, wydzielenie kawałka szatni, wykorzystanie pustej przestrzeni na przeciwko sali senatu oraz analogicznie piętro wyżej. Jeśli chodzi o budynek CSU, to dużym udogodnieniem dla nas byłoby, gdyby na każdym piętrze pojawiły się miejsca do siedzenia. Pomoc przy uzyskaniu odpowiedniego wyposażenia moglibyśmy uzyskać od firmy IKEA, która w ramach barteru udostępnia swoje produkty. Opcja komunikacji z nimi jest dostępna przez ich stronę internetową.  My jako społeczność studencka chętnie pomożemy w tym przedsięwzięciu. Jednocześnie jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy, które przybliżą nas do polepszenia sytuacji.

 


Społeczność Studencka oraz Samorząd Studencki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Społeczność Studencka oraz Samorząd Studencki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...