Petycja do Prezydent Miasta Gdańska w sprawie budowy ogólnodostępnych miejsc do wodowania łodzi w Gdańsku

Szanowna Pani Prezydent,

W imieniu wędkarzy oraz wielbicieli sportów motorowo-wodnych z Gdańska i okolic zwracamy się z petycją w sprawie budowy ogólnodostępnych i bezpłatnych miejsc do wodowania małych łodzi, jachtów i skuterów wodnych nad Martwą Wisłą.

Gdańsk jako miasto portowe z olbrzymimi możliowściami uprawiania sportów motorowodnych, żeglarstwa oraz wędkarstwa w bardzo dużym stopniu wspiera bogatych posiadaczy dużych i drogich jednostek budując coraz to nowsze i drozsze mariny niestety zapomina o zwyłkłych mieszkańcach - wędkarzach którzy posiadają małe jednostki i wodują je wyłacznie na czas wędkowania.

Na terenie Gdańska praktycznie nie ma żadnego slipu który mógłby zostać wykorzystany do wodowania małej jednostki, a slipy w marinach są albo niedostępne przez większość czasu (dostępne w określonych godzinach) albo po prostu za drogie.

Dlatego też zwracamy się z petycją o budowę czterech (lub więcej) slipów betonowych lub z nawierzchnią jezdną slipu z prefabrykowanych płyt żelbetowych o umiarkowanym pochyleniu (max 20%) umożliwiającym wodowanie łodzi za pomocą samochodu osobowego. Dodatkowo umocnienie dojazdu do slipu oraz miejsc parkingowych na kilka samochodów.

Proponowane miejsca budowy slipów:

1. Górki Zachodnie - ul. Przełom - obok Przystani Jachtowej Górki Zachodnie - współrzędne 54°21'20.2"N 18°46'58.5"E

2. Rudniki - ul. Przełom - na granicy miasta - współrzędne 54°20'42.0"N 18°47'31.1"E

3. Rudniki - ul. Zagroble - działka 281/3, współrzędne: 54°21'02.9"N 18°46'35.4"E

4. Rudniki - pod mostem Wantowym na trasie Sikorskiego - współrzędne 54°21'19.6"N 18°41'43.4"E

Koszty budowy slipów są niepomiernie mniejsze niż marin, a w większym stopniu przysłużą się mieszkańcom miasta. Budowa proponowanych slipów wspomoże również w dużym stopniu promocję zarówno żeglarstwa, wędkarstwa oraz wielu sportów wodnych poprzez zwiększenie dostępu do wody.

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie petycji.


Adam Płóciennik    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Adam Płóciennik do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Te informacje nie będą wyświetlane publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...