Petycje o zmiany w organizacji ruchu na ulicy Postępu w Warszawie

received_449490540357019.jpegKażdego popołudnia w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego na Służewcu bardzo utrudniony jest ruch ulicami Konstruktorską, Domaniewską i Postępu.

Korki na Służewcu to nic nowego niemniej jednak w ocenie Stowarzyszenia "Lepszy Służewiec" zastosowane punktowo rozwiązania znacząco wpływają na ich zwiększenie i konieczne są tu zmiany.

Chodzi o dwa miejsca:

- sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Postępu z Marynarską,

- organizację ruchu na ulicy Postępu na odcinku Domaniewska - wiadukt drogowy.

 

Pierwszym problemem jest zastosowane nietypowe rozwiązanie, polegające na tym, że na wspomnianej sygnalizacji dla poruszających się jezdnią na stałe świeci się sygnał czerwony, a na ruch pojazdów zezwala zapalająca się tzw. zielona strzałka. Powoduje to, że zgodnie z przepisami każdy kierujący pojazdem ma obowiązek zatrzymać się przed tym sygnalizatorem. Taki sygnał wyświetlany jest pomimo tego, że dla pieszych w tym czasie świeci się tzw. czerwone światło. To rozwiązanie mocno ogranicza przepustowość tego skrzyżowania.

Drugą kwestią wartą rozważenia jest zmiana organizacji ruchu na wspomnianym odcinku tak, aby w kierunku południowym na ulicy Postępu znalazły się dwa pasy: jeden dla kierujących się na wiadukt w stronę Ursynowa, drugi dla skręcających w prawo w Marynarską w kierunku Ursusa. Obecnie oblegany prawoskręt paraliżuje ruch w tym miejscu. Szerokość jezdni pozwala na taką zmianę.

 

Jeśli uważasz te zmiany za właściwe i konieczne, prosimy podpisz tą petycję! 


Lepszy Służewiec    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Lepszy Służewiec do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...