Petycja na rzecz budowy Skateparku w Sanoku

Do:

Urząd Miasta Sanoka

Burmistrz Miasta Sanoka – Wojciech Blecharczyk

V-ce Burmistrz Miasta Sanoka – Ziemowit Borowczak

ul. Rynek 1

38-500 Sanok

Tel.: 13 46 52 800

 

 

W ostatnich latach w Sanoku obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – skateparki. Placów tych jest wciąż mało, co uniemożliwia wielu młodym, aktywnym ludziom uprawiania swojego ulubionego sportu.

 

W związku z brakiem/niedostateczną ilością/złym stanem istniejących obiektów jako osoby uprawiające w/w. sporty założyliśmy Stowarzyszenie na rzecz budowy skateparku w Sanoku. W imieniu Stowarzyszenia zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w naszym mieście . Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta. Jak do tej pory oprócz skateparku, który wybudowaliśmy z własnych materiałów, naszymi rękami, do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w sprawie budowy nowego obiektu, mimo ze poprzedni zostało pocięty ( w ramach środków ostrożności na mecz PP – Stal Sanok – Legia Warszawa) bez naszej zgody, bez próby poinformowania nas o możliwości przeniesienia w inne miejsce.  Od tamtej pory z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do szybszego niszczenia murków, ławek i nawierzchni. W dodatku uprawiając swój sport w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody. Skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX oraz rozwijania swoich umiejętności. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby przechodniom.

 

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta Sanoka. Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie mają szanse na rozwój, na odniesienie sukcesów w przyszłości. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy, a także nasi młodzi sportowcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając kibiców i zawodników, sponsorów. Dodajmy, że skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia, kreatywności młodych ludzi; miejscem wystaw tematycznych, koncertów; miejscem, gdzie powstają i prezentowane są produkcje filmowe; miejscem dla youth art. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

 

Przestronny skatepark w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta.  Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. (przykładem jest nasze sąsiedzkie miasto Krosno, który ów obiekt posiada już od lat) Przykładem tego mogąbyć chociażby skateparki w Warszawie - Jutrzenka oraz park w Blue City, czy we Wrocławiu Zajezdnia 31. Czas aby Sanok, również posiadał własny skatepark. W naszym mieście jest sporo miejsca, które można przeznaczyć pod skatepark. Można też oczywiście rozważyć powstanie krytego skateparku, podobnego do tego we Wrocławiu.

 

Jesteśmy głęboko przekonani iż Urząd Miasta Sanoka oraz Burmistrz Miasta Sanoka przychylą się do naszej inicjatywy. (przypomnimy również, że burmistrz w swoim programie wyborczym zawarł punkt budowy skateparku w naszym miescie)  Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark

Do listu dołączamy podpisy osób, które wyraziły swoje poparcie dla powyższej petycji i budowy skateparku oraz materiały które świadczą o tym, że skatepark był i jest i będzie potrzebny w naszym mieście,

 

http://www.skate-park.pl/Projekty-Skateparkow/Przykladowy-Skatepark-240411,s385

a tak mogłby wyglądać nowy

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.414768101891155.99351.161787953855839&type=3

a tak wyglądał kiedyś - przed pocięciem

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportów Extremalnych "PURE LABEL"

www.purelabel.pl

na rzecz budowy Skateparku wSanoku

tel. 796 720 024

info@purelabel.pl

http://www.facebook.com/purelabel


 

 


PURE Label- Paweł Olender, Tomasz Oleksiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji