Popieramy Ubera

Z usług oferowanych przez Ubera korzysta w Polsce już ponad 1.000.000 osób. Dzięki aplikacji powstało też kilka tysięcy miejsc pracy.

Chcemy, by ta i podobne do niej usługi rozwijały się z korzyścią dla obywateli. Chcemy, by prawo uwzględniało nowoczesne rozwiązania technologiczne, na których się opierają. Skorzystają na tym również taksówkarze, którzy w tej chwili muszą montować w swoich samochodach taksometry i kasy fiskalne. Po zmianie prawa będą mieli wybór.

Każdy przejazd samochodem z aplikacją Uber kończy się wystawieniem faktury. Uber pobiera prowizję od 20 do 25% i płaci od tych kwot podatki na terenie UE. Od pozostałej kwoty płacone są podatki dochodowe w Polsce, która jest dla tej korporacji 3 rynkiem w Europie. Dzięki rosnącej popularności tej aplikacji jest to zatem duża kwota, która trafia do krajowego budżetu.

 

MY, NIŻEJ PODPISANI POPIERAMY DZIAŁALNOŚĆ UBERA W POLSCE! Proponujemy także następujące rozwiązania:

- Regulacje prawne, które pozwalałyby na rozwój usług opartych zarówno o tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne, przez ich traktowanie na równi, 

- Ogólnopolskie licencje dla kierowców wykonujących przewóz osób (również dla taksówkarzy) - powinny być wydawane osobie, która przedstawi zaświadczenie o niekaralności oraz historię wykroczeń drogowych. Dokumenty te musiałyby być aktualizowane co roku. Dodatkowo kierowca musiałby przechodzić specjalistyczne badania przeprowadzone przez lekarzy medycyny pracy.

 

Nieformalna Grupa “Społeczność Uber’a"

oraz podpisani niżej:

popieramy_ubera_50,4x23,8_podglad1.jpg 


Nieformalna Grupa Społeczność Ubera    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Nieformalna Grupa Społeczność Ubera do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...