Prośba o zachowanie toru rowerowego w Gdańsku Oliwie - skrzyżowanie ulic Polanki i Tetmajera

   Witam. Nazywam się Piotr Kołodziej. Jestem kilkukrotnym mistrzem Polski w dyscyplinie bmx dirt, Mistrzem Niemiec German Open Dirt 2008 oraz wicemistrzem Austrii Austrian King of Dirt w tej samej kategorii.
   Jestem również współtwórcą toru rowerowego w Gdańsku Oliwie przy ulicy Polanki i Tetmajera. Wiekszość treningów do ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów dokonałem właśnie tam. Tor ten został stworzony dzięki wieloletniej pracy pasjonatów bmx-a i innych rowerowych dyscyplin. Jest to miejsce kultowe, które zna niemal każdy bardziej aktywny człowiek w tym mieście, Polsce, jak i paru ludzi z innych krajów. I to właśnie w tej sprawie piszę do was ten tekst.
    Dokładniej chodzi o to, że już po raz trzeci w ciągu 3 lat zostanie złożony projekt w głosowaniu Budżetu obuwatelskiego o wybudowanie w tym miejscu „wybiegu dla psów”, a co za tym idzie, tor miałby być doszczętnie zniszczony. Jak donosi wywiad na stronie Radia Gdańsk (link poniżej), mieszkańcy Oliwy oraz Tomasz Strug na ich czele, domagają się wybudowania w tym miejscu „wybiegu dla psów". Efekt ciężkiej wieloletniej pracy młodych, aktywnych ludzi miałby zostać zniszczony w ciągu kilku godzin, dramatycznie pozostawiając ich bez miejsca do jazdy. Smutek, jaki zagościłby w naszych sercach, gdyby pomysł ten został wdrożony w życie, byłby nieodwracalny. Czy chodzi właśnie o to, aby Ci najbardziej zapaleni do sportu ludzie mieliby zostać bez miejsca, które dotychczas umożliwiało im wyrażanie samych siebie?
Jest mi niezmiernie przykro, że nadal pojawiają się w naszym mieście osoby, które w imię biznesu, chcą nam utrudnić kontynuowanie uprawiania tego sportu.
   Niniejszym zgłaszam się z prośbą do was życzliwych i prawdziwych obywateli o podpisanie petycji w celu uniemożliwienia zagospodarowanie tego terenu z pieniędzy Budżetu obywatelskiego w roku 2019. Tym samym pozostawieniu tego miejsca do użytku ludziom związanym z bmx-em oraz wszystkim tym, którzy kochają sporty ekstremalne.

link do wywiadu na stronie Radio Gdańsk:
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/90600-mieszkancy-oliwy-chca-wybiegu-dla-psow-czy-taki-powstanie-na-skrzyzowaniu-ul-polanki-i-tetmajera?fbclid=IwAR3rpmkleqfkLqQKCnPNyJTyeOaZYIM1ug5IDGzNwfZp0llaOzGC6q6CH9M

link do filmu z Oliva Trails:
https://www.youtube.com/watch?v=AME6QT2_oL0

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Piotr Kołodziej do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook